Zprvu to vypadalo na jasnou záležitost, ale na konci z toho bylo velké drama.

Domácí šli do vedení v 17. minutě, kdy dlouhý aut Škoríka umístil hlavou do hostující sítě Ondra. O osm minut později zatáhl míč po lajně hostující M. Šmíd a domácí obránce si míč před Jurčem uklidil skluzem do vlastní sítě. O pár minut později nasadil k sólu Musálek, obešel si dva hráče a poslal hosty do vedení.

„Podařilo se nám eliminovat domácí hvězdu Pařenicu a Janovicím to moc nešlo,“ řekl kouč Pusté Polomi Milan Baculiák. Do poločasu vyšel hostům ještě rychlý brejk, který Martin Šmíd přetavil ve třetí gól. A s Janovicemi bylo ještě hůře. Ve druhém dějství se po rohovém kopu hlavou trefil Mikulenka – 1:4.

„V té chvíli jsem si myslel, že je rozhodnuto, obzvlášť proto, že jsme měli dvě čisté šance. Při jedné byl faulovaný Martin Šmíd a podle mě se měla pískat penalta. Navíc Martin se zranil a musel být střídán,“ zlobil se trenér Pusté Polomi. Domácím se podařilo zásluhou střídajícího Kostury snížit na 2:4.

„Začali najednou hrát, všechny balony lítaly do pokutového území a kvůli naší nedůslednosti v obraně jsme inkasovali třetí branku,“ pokračoval Milan Baculiák. V 80. minutě se totiž krásně z otočky trefil do šibenice Ondra. Domácí se pak kýžené vyrovnávací branky již nedočkali. „V závěru jsme prožívali horké chvilky. S naším výkonem spokojený být nemohu, ale máme tři body, a to je důležité,“ uzavřel trenér Polomi.

Janovice – Pustá Polom 3:4 (1:3)

Janovice: Kramář – Střižík, Škorík, Drozd, Lys – Juříček (66. Kostura), Vicher, Pařenica, Ondra – Vokoun, Matějka. Trenér: Miroslav Onufer.

(zd, rob)