V boji o postup do okresního přeboru tak Lučinští nadále vedou s mírným náskokem před béčkem Frýdku-Místku a Návsím. Deník položil po skončení utkání Lučina – Kozlovice B (o zápase více zde) domácímu předsedovi několik otázek.

Zápas s kozlovickým béčkem se ve váš prospěch zlomil až v závěrečné čtvrthodince. Souhlasíte s tímto názorem?

Určitě. Hosté si také vytvořili několik šancí, které ale nedokázali proměnit. Z naší strany to bylo trochu nervózní, ale jak se dal druhý a následně i třetí gól, tak už byla pohoda. Kluci se snažili o kombinační hru, myslím si, že práce trenérů jde vidět.

Ani ve 12. kole okresní soutěže jste nepoznali svého přemožitele. Znamená to tedy, že cíl v letošní sezoně je tedy jednoznačný?

Před sezonou jsme si dali postup za úkol číslo jedna. S podporou obecního úřadu a také našich sponzorů, bychom chtěli do tří až pěti let vykopat I. B třídu.

V nejbližší době se údajně chystá rekonstrukce zdejšího fotbalového areálu. Co je na tom pravdy?

Projekt na rekonstrukci fotbalového hřiště a přilehlých šaten je již zpracován. Nyní je to ve fázi vyřizování stavebního povolení a podobných věcí. Pevně věřím tomu, že se prvním červencovým týdnem začne s pracemi, takže když se zde sejdeme za rok nebo rok a půl, tak to zde nepoznáte.

V zimě jste změnili název klubu na Finstal Lučina. Jaké jsou tedy nejbližší plány fotbalistů?

Majitelé firmy Finstal nechtěli vše lámat přes koleno a kupovat ihned vyšší soutěž nebo deset nových hráčů. Chceme jít především cestou výchovy vlastních odchovanců. Je nám ale jasné, že nějakou tu posilu ale přeci jen do mužstva musíme přivézt.

Kromě mužů máte v oddíle ještě mládežníky. Jak těm se vede?

Momentálně máme v klubu kolem pětadvaceti žáčků včetně přípravky. V letošní sezoně se nám podařilo i vhodně doplnit dorostenecký tým, který má devatenáct kluků. Nově pak družstvo doplnili ještě Michal Garcia z Frýdku-Místku a Michal Vodák z Havířova. Zrovna dnes jsme porazili Nebory 7:0 a to je pro hosty ještě výsledek docela milosrdný. Práce s mládeží je v podstatě budoucností lučinské kopané.

Kteří fotbalisté z vaší líhně to dotáhli nejdále?

Těžko říct. Spoustu kluků hrálo v mládežnických týmech ve Frýdku-Místku nebo v Havířově. Ještě o nich určitě uslyšíme. Momentálně bych řekl, že jedním z největších talentů je jedenáctiletý brankář Lukáš Střílek, který teď přestoupil do Frýdku-Místku.