Frýdek-Místek – Sigma Olomouc B 0:4 (0:4)

Hostující trenér Augustin Chromý přivezl do Stovek kromě mladíků ještě několik hráčů s prvoligovými zkušenostmi. „Po dohodě s trenérem Psotkou jsme využili některých hráčů, kteří mají zápasové manko a potřebují se rozehrát. Proto jsme do Frýdku s sebou vzali Ordoše, Šultése, Dreksu či Bláhu,“ prozradil záměr olomoucký trenér. A na hřišti přítomnost těchto hráčů byla evidentně vidět.

Již ve 2. minutě zahrozil Šultés, vzápětí pálil z otočky nad Ordoš. První změnu skóre přinesla 20. minuta, když Šultés zamířil levačkou přesně k tyči. Domácí se k přesnému zakončení dostávali pouze sporadicky. Ve 25. minutě pálil vedle hostující brány Kerbr. Poté přišel na řadu mladý útočník Nekuda. Ten nejprve zužitkoval vyhraný hlavičkový souboj Rolince a vzápětí po spolupráci s Ordošem upravoval již na 0:3 pro tým z Hané.

Ve 32. minutě byl Nekuda blízko hattricku, pro domácí mířil naštěstí pouze do tyče. Osm minut před přestávkou našel Ordoš dlouhým pasem za obranu rozeběhnutého Šultése, který nadvakrát počtvrté překonal brankáře Prepsla. „Kluci z ligy ukázali svou kvalitu, navíc hráli s chutí. Jako trenér B týmu to musím kvitovat. Bylo poznat, že když se k těm mladým připojí tihle zkušení borci, tak jejich výkon rázem porostl,“ hodnotil průběh první půle Chromý.

Do druhého poločasu hosté prostřídali sestavu, i tak ale měli stále více brankových příležitostí. Valcíři se trápili nejen se zmrzlým terénem, ale hlavně sami se sebou. „Dnes to byla jednoznačná kvalita na straně Sigmy. Ten náš terén je takový jaký je, kluci na něj ani nebyli správě obuti. Není to výmluva, ale když jste pořád na zadku, tak hrát se pak nedá. Zvlášť proti takovému soupeři, jakým je Sigma. Ta naopak utkání zvládla s naprostým přehledem. Jejich výhra je zasloužená,“ dodal k zápasu domácí stratég Oldřich Machala.

Frýdek-Místek: Prepsl (61. Polach) – Švrček, Hrdlička, Staněk (46. Preči), Dvořák – Cesnek, Biolek, Grussmann, Kerbr – Chýlek, H. Prokeš (60. Ostrák). Trenér: Oldřich Machala.

Olomouc B (1. poločas): Bláha – Nuc, Dreksa, Přikryl, Kazár – Šultés, Štětina, Plšek, Chlebek (20. Rolinc) – Ordoš, Nekuda. (2. poločas): Karabina – Nuc, Ulma, Soušek, Machalický – Ordoš (61. Nekuda), Štětina (77. Přikryl), Plšek, Pančochář – Vavřík, Rolinc. Trenér: Augustin Chromý.