LÍSKOVEC – ŠUMPERK 0:2 (0:2)

Utkání začalo ve svižném tempu a od samého počátku bylo patrno, že na sebe narazily celky z čela tabulky. Útoky se střídaly na obou stranách, ale jako první zahrozili domácí. Pešek se protáhl po levé straně jako úhoř, na jeho centr si naskočil Broulík a od jeho hlavy skončil míč na břevně. Hned o čtyři minuty později se na hranici domácí šestnáctky uvolnil hostující Neto a jeho střela prošla jen těsně vedle levé tyče Maléřovy svatyně. Podruhé se hosté dostali do šance v 18. minutě, kdy střela Pobuckého orazítkovala břevno.

Ve 20. minutě našel přesnou přihrávkou Šrámek ve vápně Peška a ten jen těsně minul. Poté oba celky chtěly zahrávat pokutový kop, ale píšťalka sudího byla v obou případech němá. Až v závěru prvního poločasu začaly padat branky, ale bohužel do domácí branky. A oběma trefám předcházel dobře zahraný rohový kop. Nejdříve ve 40. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě Krcho, podruhé se hosté radovali ve 44. minutě zásluhou technické střely Opravila.

Do druhé půle nastoupili domácí ve snaze o zvýšení produktivity v ofenzívě s Lukášem Myšinským, ale hosté obranou fázi zvládli na výbornou. Do slibných příležitostí se domácí dostali až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejdříve v 72. minutě zahrozil Pešek, o tři minuty později po Šrámkově tvrdé střele se zásluhou zákroku brankáře Šeba kopal jen roh a v 79. minutě dalekonosná střela Kubáně zasvištěla jen těsně od cíle. Ale v závěru o sobě dali vědět i dobře hrající hosté a v 86. minutě střela střídajícího Reichla minula šibenici pouze o centimetry.

Rozhodčí: Tobola – Mojžíš, Páral. ŽK: J. Myšinský, Čerňák – Horák, Hruda. Diváci: 230.

Lískovec: J. Maléř – J. Myšinský, Nováček, P. Maléř, Vodička – Čerňák, Kubáň, Chlebek (46. L. Myšinský), Pešek – Šrámek, Broulík. Trenér: Martin Šrámek.

(zd)