ZÁBŘEH – FRÝDEK-MÍSTEK 1:0 (0:0)

Hodně rozladěni se vraceli v neděli ze Zábřehu fotbalisté Frýdku-Místku. Domácí tým byl v polovině soutěže na poslední příčce, jenže v jarní části soutěže Zábřeh procitl a naopak celé MSFL vévodí (v její jarní části, pozn. red.).

Domácí hrozili především po standardních situacích a hlavně po dlouhých autech, které létaly až na dostřel brankáře Prepsla. Již v 1. minutě podnikli zábřežští rychlý protiútok a Prepsl reflexivním zákrokem zasáhl. O chvíli později se po dlouhém pasu ocitl v šanci Zítka, ale ani on hostující branku nezasáhl. Domácí nadále pokračovali v mírné převaze a první střelecký pokus valcířů končí ve 23. minutě v náruči brankáře Blahy. Kdo očekával v první pětačtyřiceti­minutovce branku, musel být zklamaný. Ta padla až po změně stran.

V 52. minutě fauloval-neufauloval před vlastní šestnáctkou Literák a Laštůvka se z následného trestňáku krásně trefil – 1:0. Frýdečtí byli blízko vyrovnání v 85. minutě. To nejprve Blaha zázračně vyrazil trestný kop na roh a z něj trefil Prokeš bohužel jen do břevna. Závěr utkání byl sice emotivní, na změnu skóre to ale nemělo již vliv. „Diváci viděli bojovné, ale velice průměrné utkání, kdy místo kombinačních akcí byly k vidění spíše nakopávané míče. My jsme se nemohli dnes prosadit přes výborný výkon trojice Malina – Marušák, Drápal. Škoda mluvit,“ čertil se po utkání hostující kouč Vladimír Skalba.

Valcíři nyní hrají před vlastním publikem. V neděli 7. června přivítají od 10.15 hodin ve Stovkách tým Mutěnic. Fanoušci mají jistě v hlavách výsledek z posledního vzájemného měření sil, kdy Mutěničtí dali ve Stovkách sedm branek.

Rozhodčí: Jahoda. Diváci: 670. ŽK: Krejčíř – Němec, Maceček.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Hrdlička, Prokeš – Myšinský (79. Dvořák), Husárik (65. Žůrek), Literák, Schaffartzik (59. Kořínek) – L. Němec, Maceček. Trenér: Vladimír Skalba. (sch)