FRÝDLANT N. O. – PETŘKOVICE 5:4 (1:2)

Úvod utkání domácí fotbalisté zaspali. Ve 3. minutě se po centru na zadní tyč prosazuje v souboji s Rozkydalem Levčík a Petřkovičtí se ujímají vedení. Domácí se z rychlého gólu hostí otřepali a následně si vytvořili několik slibných příležitostí. Využita byla až ta ze 31. minuty, kdy si na centr Papřoka z levé strany naběhl R. Hradil. V nastaveném čase první půle překonal z trestného kopu Škarabelu v domácí brance Galus a hosté podruhé v zápase vedli jednobrankovým náskokem.

Po změně stran již byli domácí fotbalisté aktivnější. V 69. minutě našel Mandičák krásnou přihrávkou volného Šiguta a ten střelou do prázdné branky srovnává skóre na 2:2. Další změnu skóre přinesla 74. minuta ve které hosté faulují v pokutovém území Oborného a nařízenou penaltu proměňuje Mandičák – 3:2. Uběhly další tři minuty a domácí příznivci jásají počtvrté. To se před hranicí velkého vápna uvolňuje Šigut a přesně mířenou střelou dává na 4:2.

Kdo si však myslel, že je rozhodnuto, ten se šeredně mýlil. Petřkovičtí se nevzdali a v rozmezí čtyř minut po brejkových situacích srovnávají stav na 4:4! Domácí pak projevili větší touhu po zisku tří bodů. V 91. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Papřok a čerstvá posila z Frýdku-Místku střelou pod břevno rozhodla zápas, čímž si tak oslavila svůj výborný výkon.

„Od začátku utkání jsme chtěli hrát na tři útočníky, což se nakonec ukázalo jako správné. Bohužel jsme ale zklamali v obranné hře, kdy nás soupeř po chybách trestal,“ řekl po utkání šťastný trenér Frýdlantu, Karel Orel.

Frýdlant: Škarabela – Pokluda, Somr (17. Jurek), Gamrot – Papřok, Rozkydal (60. Žáček), Březina, Oborný – Mandičák, R. Hradil, Šigut. Trenér: Karel Orel.