Krajský přebor mužů

Mezi nejsledovanější zápasy tohoto kola krajského přeboru bude bezesporu patřit souboj Petřkovic s vedoucím Lískovcem. „Víme, že nás čeká těžký zápas, ve kterém domácí budou chtít odčinit potupnou sedmigólovou porážku z minulého kola. Přestože nám tentokrát bude chybět Broulík, jedeme pro vítězství,“ věří lískovecký trenér Martin Šrámek.

Bez bodového zisku a na posledním místě. Takto si stojí hráči Biocelu v průběžné tabulce. Podaří se jim konečně uzmout nějaký bodík v Bohumíně? „Můžeme jedině překvapit. Každá série jednou končí,“ věří předseda oddílu Petr Spiller.

Čeladná si prozatím vede v krajském přeboru skvěle a drží si druhou příčku tabulky. O tomto víkendu se představí Kelerovi svěřenci v Krnově. „Tentokrát budeme značně oslabeni a tak zisk bodu by byl pro nás úspěchem,“ prozradil tajemník klubu Aleš Richter.

Krajský přebor, 9. kolo

Sobota 3. října: Nový Jičín – B. Albrechtice 10.15, Petřkovice – Lískovec 15.30, Háj ve Slezsku – Lok. Petrovice 15.30, Český Těšín – Hradec n. Mor. 15.30.
Neděle 4. října: Frýdlant n. O. – Oldřišov 15.30 (hř. Ostravice), Bohumín – Vratimov 15.30 (hř. Za parkem), Pustá Polom – Frenštát p. R. 15.30, Krnov – Čeladná 15.30.

I. A třída, skupina B

Brušperku se na domácím hřišti daří, tentokrát přivítá Dolní Lutyni. „Naší největší slabinou je střelecké zakončení. Když to vylepšíme, musíme vyhrát,“ našel recept na tři body tajemník brušperského oddílu Svatopluk Slovák.

Druhé Janovice se představí na půdě deváté Libhoště. „Chceme prodloužit naší úspěšnou sérii mistrovských zápasů a napravit poslední patnáctiminutovku v pohárovém střetnutí, kdy jsme s Frýdlantem neudrželi tříbrankové vedení a nakonec byli vyřazeni,“ hlásí trenér Miroslav Onufer.

Ačkoliv v Dolní Lutyni nastoupili bystřičtí fotbalisté v okleštěné sestavě, odvezli si cenný bod. „Někteří hráči se omluvili z pracovních důvodů, ale udělali to až těsně před utkáním a já už neměl prostor k tomu, abych povolal ty, kteří v původní nominaci nefigurovali. Tentokrát bychom měli být kompletní,” hlásí bystřický kouč Radek Morcinek. Soupeře nebere na lehkou váhu, ale počítá se třemi body. „Měli jsme je uhrát už v Lutyni. Nepodařilo se, pokusíme se o to nyní. Vlčovice, coby nováček, jsou pro nás neznámým soupeřem. Mají šest bodů, my jim další darovat nechceme. Tři body potřebujeme jako sůl, protože od vrchu, ale i od spodu tabulky, nás dělí jen pár bodů.”

I. A třída, sk. B, 9. kolo

Sobota 3. října: Stará Bělá – Raškovice 15.30, Horní Suchá – Dětmarovice 15.30, Heřmanice – Smilovice 15.30, Brušperk – Dolní Lutyně 15.30.
Neděle 4. října: Stonava – Staré Město 15.30 (hř. Louky u Karviné), Libhošť – Janovice 15.30, Bystřice n. O. – Vlčovice 15.30.

I. B třída, skupina C

Fotbalisté Dobré si v domácím prostředí drží svou neporazitelnost. Ne jinak tomu bude v sobotním souboji s Mosty u Jablunkova. Ty zase naopak ještě na hřištích svých soupeřů neprohrály. „Minulý zápas v Petrovicích to bylo z naší strany tragické, a to jsem ještě v hodnocení mírný. Jen zkažených přihrávek bylo minimálně na tři zápasy. Udělali jsme obrovské množství nevynucených chyb i zbytečných faulů. Byl jsem velmi, ale opravdu velmi nespokojen. Vůbec jsem nepočítal s tím, že s tímto soupeřem ztratíme body. Zapas měl jediné pozitivum, a sice, že se po dlouhé pauze alespoň na chvíli vrátil na hřiště Herník. Očekávám, že proti se proti favorizovaným Mostům představíme v jiném světle a podáme mnohem lepší výkon,“ řekl trenér Dobré Tomáš Zářický.

V Sedlištích se představí Hnojník. Oběma celkům se příliš nedaří, v minulém kole oba týmy utrpěly tříbrankové porážky. „Momentálně panuje v kabině napjatá atmosféra, není spokojenost s dosavadními výsledky. Povinnost nám velí zvítězit, neboť hrajeme vlastně o šest bodů,“ jsou slova Daniela Majera, předsedy a brankářské jedničky pořádajícího celku v jedné osobě.

Zajímavé derby se chystá na nedělní odpoledne, kdy do Nebor zavítá Nýdek. Domácí celek tápe, prozatím nastřádal čtyři body. V regionálním derby se pokusí favorita zaskočit a odrazit se k lepším zítřkům. „Čeká nás těžké utkání, ostatně jako každé derby. Bodů máme málo, proto chceme vyhrát, abychom rozšířili naši chudičkou sbírku,” říká vedoucí mužstva Nebor Petr Janeczko a poukazuje na kvality protivníka. „Nýdek je silným soupeřem, má kvalitní mužstvo, o čemž jasně vypovídá jeho postavení v tabulce. Chceme předvést kombinační fotbal a hlavně potěšit naše diváky vítězstvím.” Fotbalovému klubu z Nebor se lepí smůla na paty. V letě ho opustil sponzor, má několik zraněných klíčových hráčů a před pár dny byl okraden o zbrusu novou sekačku v hodnotě desítek tisíc korun.

Fotbalisté Nýdku se nachazejí v relativní pohodě, i když občas se nevyhnou slabším okamžikům. Výpadky je postihovaly v soubojích se slabšími. „Tentokrát už soupeře nesmíme podcenit. Pevně věřím, že tohle už máme za sebou. Domácí hrají o všechno, nebudeme to mít snadné. Budou jezdit po zadku, proto se je musíme pokusit přehrát chytrostí a technikou,” hledá recept na úspěch hostující lodivod Miloš Koloničný. Na hřiště nepošle zdravotně indisponovanou dvojici Konderla – A. Kantor. „Nutně potřebujeme, aby se už konečě probudil Swaczyna, jenž v předešlých čtyřech duelech neskóroval. Snad mu kvalitní a velké hřiště bude vyhovovat,” doufá Koloničný.

I. B třída, sk. C, 9. kolo

Sobota 3. října: Dobrá – Mosty 15.30, Oldřichovice – Inter. Petrovice 15.30, Vendryně – Dolní Datyně 15.30, Sedliště – Hnojník 15.30.
Neděle 4. října: Jablunkov – Šenov 15.30, Nebory – Nýdek 15.30, MFK Karviná B – Hrádek 15.30 (umělá tráva).

I. B třída, skupina D

Staříč si v minulém kole přivezl z venku první bod, doma je však stoprocentní. V sobotu bude hostit celek Starého Jičína. „Nechceme ztratit domácí neporanitelnost. Někteří hráči však nejsou plně zdravotně v pořádku, a proto to budeme mít těžší. Navíc náš soupeř má určitě svou kvalitu,“ konstatoval vedoucí týmu Jiří Laža.

Fotbalisté Fryčovic zavítají v neděli do nedalekého Petřvaldu na Moravě. „Musíme dohnat, co jsme ztratili zcela zbytečně v minulém kole doma. Věřím, že hráči zvednou hlavu a vylepší střeleckou produktivitu. Minimálně si chceme odvézt bod,“ říká trenér Miroslav Somr.

I. B třída, sk. D, 9. kolo

Sobota 3. října: Kozlovice – Odry 15.30, Staříč – Starý Jičín 15.30, Veřovice – Příbor 15.30.
Neděle 4. října: Petřvald n. Mor. – Fryčovice 15.30, FC Bílovec – Třebovice 15.30, Kateřinice – Suchdol 15.30, Lichnov – Tichá 15.30. (zd, rom, sch)