Svěřenci trenéra Davida Holoubka se utkají postupně se San Marinem, Finskem a Rumunskem. První dva zápasy odehrají čeští mladíci v Opavě, závěrečný duel s Rumunskem ve Frýdku-Místku. To bude jediný zápas ve Stovkách z celkových šesti. Závěrečný turnaj v roce 2024 pořádá Severní Irsko, které nemusí jako pořadatelská země absolvovat kvalifikaci. Základní fázi kvalifikace nemusí hrát Portugalsko. Do elitní fáze postoupí vždy první týmy ze všech třinácti skupin společně s nejlepším týmem na třetím místě.

close Fotbalové reprezentace U19 info Zdroj: FK Frýdek-Místek zoom_in Fotbalové reprezentace U19

Na domovské hřiště se vrací opavský odchovanec Vojtěch Hranoš, který momentálně obléká dres pražské Sparty. Sedmnáctiletý útočník pravidelně nastupuje za druholigovou rezervu Letenských a v jedenácti zápasech se dvakrát zapsal mezi střelce. Mezi náhradníky figuruje i jméno opavského osmnáctiletého útočníka Josefa Blatného. Opavská stopa je také v realizačním týmu. Gólmany má totiž pod palcem bývalý brankář Slezského FC Opava Otakar Novák.

close Fotbalové reprezentace U19 info Zdroj: FK Frýdek-Místek zoom_in Fotbalové reprezentace U19

V nominaci má zastoupení i ostravský Baník. Trenér David Holoubek ukázal také na osmnáctiletého Michala Málka. Baník má zastoupení i mezi náhradníky, a to v osobě Davida Krupičky.