„Holky se v současné době účastní mnoha turnajů a zejména pak zdejší Brušperské ligy, kde v minulé sezoně sklidily obrovské úspěchy," prozradil trenér dívčího družstva v Brušperku Rostislav Golla.

Zakládající hráčky dívčího klubu, které mají více jak 14 let, tak hrají od roku 2010 v Moravskoslezské divizi žen, což je soutěž hraná v rámci Fotbalové asociace ČR. „V letošní sezoně tento tým posílilo pár hráče ostravského Baníku. Vloni se holky účastnily Mistrovství Moravy, kde se umístily na pěkném šestém místě," dodal trenér brušperských žen Zdeněk Morys.

V Brušperku se ženskému a dívčímu týmu věnuje celkem šest trenérů a kromě turnajů a soutěží se obě družstva účastní dvakrát ročně i intenzivního soustředění. „Naše hráčky trénují a hrají během letní sezony na hřišti SK Brušperk, kde mají k dispozici kvalitní zázemí a hlavně podporu zdejšího vedení. V zimě se pak připravujeme v brušperské moderní sportovní hale. V kádru máme dívky nejen z Brušperku, ale i z Frýdku-Místku, Staré Vsi, Krmelína, Fryčovic, Ostravy i Hlučína," osvětil skladbu družstva Golla.

Oba trenéři pak prozradili, že jak do týmu brušperských dívek, tak i do ženského týmu, stále probíhá nábor šikovných a fotbaluchtivých dívek. „Na trénink se můžete přijít podívat každé úterý a pátek od 15.30 do 17.00 hodin, a to do sportovní haly v Brušperku, která je prakticky hned u fotbalového stadionu. Také se k nám můžete přihlásit i prostřednictvím trenérů, na něž je kontakt uveden přímo na webových stránkách klubu www.skbrusperk-zeny.4fan.cz. Na všechny nové tváře se budeme moc těšit," uzavřeli povídání trenéři Rostislav Galla a Zdeněk Morys. 

Dívčí tým SK Brušperk.

DÍVČÍ tým SK Brušperk. Horní řada zleva: Rostislav Golla (trenér), Anna Murasová (8 let), Natálie Laníková (9), Lucie Jurášková (13), Tereza Polomská (14), Romana Prčíková (9), Vendula Kročková (12), Karina Vávrů (11), Milan Maralík (trenér). Dolní řada zleva: Eliška Pilnáčková (5), Amálka Sojčáková (8), Markéta Babincová (8), Hana Maralíková (6), Nikola Vávrů (8). Na fotografii chybí: Gabriela Stresová (12), Eliška Pojezdalová (8), Nikola Bukorová (6), Alena Hillová (6), Martin Bukor (trenér). Foto: archiv týmu