Po rozhovoru s předsedou bystřického klubu Zdeňkem Gabzdylem se sportovní redakci ozval odvolaný kouč Petr Bauman.

Původní článek najdete zde:Týmy Bystřice a Smilovic hodnotí

Co se vám na hodnocení pana předsedy Gabzdyla nelíbilo?
Pravdou je, že jsme se nerozešli v dobrém, že jsem byl odvolán. Mám za sebou nějaké úspěchy, postoupil jsem s Mosty i Lískovcem. Za neúspěch jsem zodpovědný nejen já, řady chyb se dopustilo i vedení Bystřice.

Co tím myslíte?
Ačkoliv jsme po podzimu byli druzí s minimální ztrátou na prvního, vedení před hráči prohlásilo, že postoupit do krajského přeboru nechce. Jak si může někdo dovolit něco takového říct před hráči? Vždyť tím podkopalo mou trenérskou autoritu. Fotbalistům nejde přece říct, nehrajte o postup! Výhrady jsem měl i k dalším věcem.

Ke kterým?
Přestože jsem oddílové činovníky požádal, aby nám zajistili aspoň krátké soustředění v domácím areálu, nestalo se. Kvůli poruše na topení jsme je museli druhý den ráno ukončit. V zimě jsme se četnými odchody klíčových hráčů citelně oslabili. Troufám si říct, že kdyby mužstvo zůstalo pohromadě, bojoval bych s ním o postup s Karvinou.

Posily jste si nevymohl?
Ze Smilovic přišel pouze útočník Noga, který mě herně zklamal. To bylo všechno. Nabyl jsem dojmu, že bystřické funkcionáře snad ani fotbal příliš nezajímal, na jaře nejezdili na naše venkovní zápasy. Začali je navštěvovat, až když jsem jim to vytknul. Pak jsem byl odvolán.

Kam teď povedou vaše trenérské kroky?
Možná si dám na nějaký čas od fotbalu pauzu, protože po Bystřici jsem jím nějak znechucený. Některé věci se mi tam vůbec nelíbily. Klidně se můžeme s funkcionáři sejít a všechno si vyříkat.

(rom)