Jednadvacetiletý záložník Zdeněk Konečník je nejmladším hráčem z celé plejády zimních posil Třince. Sezonu začal na střídačce, ale postupně si řekl o místo na levém křídle základní sestavy, odkud vytlačil další ze zimních posil Filipa Lukšíka. „Jsem teď hodně spokojený, že hraju. Třinec si tady vzal dva leváky a musíme se o místo v sestavě poprat. A jsem samozřejmě rád, že teď dostávám důvěru trenéra,“ řekl mladý fotbalista, který stále čeká na první druholigovou branku.

Dokázali jste jako první tým na jaře porazit Sokolov, ale výkon mužstva nebyl optimální.
To určitě nebyl, ale to se prostě někdy stane. Někdy se nehraje dobře a vyhraje se a o to krásnější pocity to pak jsou.

V předchozích dvou utkáních jste získali jen bod. Nebyli jste už trošku nervózní, že se stále nevzdalujete sestupovým příčkám?
Hráli jsme doma a bylo nám jasné, že tentokrát nesmíme zaváhat. Nakonec se to povedlo, i když samozřejmě to nebylo bez problémů. Ale body máme a to je důležité.

V zápase jste měl dvě docela slušné šance, ale opět jste vyšel naprázdno. Co chybí k tomu, abyste konečně dal branku?
Už je to trošku smůla. Nevím, v čem je chyba. Možná v koncentrovanosti. Šance mám ale nedávám góly. Budu se muset na to asi více soustředit. Věřím ovšem, že mi to tam jednou začne padat.

V Třinci jste na hostování ze Zlína a párkrát tady byl sportovní manažer Tescomy Jiří Bartl. Jezdí se dívat na vás?
Tak to nevím. Ale když jsem šel na hostování, mluvil jsem s ním a říkal, že se přijede podívat. Vím, že tady byl, ale nemluvili jsme spolu. Takže nevím, jestli sledoval zrovna mě a jestli jsem se líbil. Ale je to samozřejmě pro mě větší motivace, když tady je. Informuje pana Hoftycha (trenér Zlína – pozn. autora) a na tom, co mu řekne, hodně záleží.

Přišel jste do týmu, který byl po podzimu poslední ve druhé lize. Musel jste to dlouho zvažovat?
Tak to ne. Věděl jsem, že tady přišlo hodně dobrých klubů, měl jsem všemožné informace, takže jsem se nebál. Věděl jsem, do čeho jdu.

Fotbalisté Sokolova utrpěli v Třinci první jarní porážku ve druhé lize. V oboustranně nepříliš pěkném utkání byli domácí nakonec šťastnější, když tři body jim v třináct minut před koncem zajistil střelou z hranice vápna Jan Berger.