První poločas na třineckém stadionu Rudolfa Labaje nijak záživný fotbal nenabídl. Domácí měli územní převahu, avšak gól nedali.

Hned v úvodu rozjel zajímavou akci Surynek, míč se dostal k Rehákovi, jehož centr brankář Blaha s velkými problémy nakonec zkrotil. Opavští se dopředu tolik netlačili. Ovšem přišla 26. minuta a v ní rohový kop Slezského FC. Hosté ho rozehráli na krátko, Sedláček poslal přesný centr do pokutového území, kde nejdříve Schaffartzik trefil břevno a následně se míč odrazil od gólmana Lipčáka do sítě. – 0:1.

Zaskočený Třinec mohl vzápětí inkasovat znovu, avšak hlavička Mrázka letěla nad. O minutu později pálil tvrdě Křeček, střela doprostřed brány se ale stala snadným soustem pro brankáře Lipčáka. Závěr prvního poločasu se hrál v třinecké režii a také hostujícího gólmana Blahy, který nejdříve zneškodnil ránu Marošiho z trestného kopu.

Ve 34. minutě se dostal Ceplák lehce přes Formánka. Sice upadl, ale míče se zmocnil Surynek a šel sám na Blahu. Ten ale zákrokem sobotního odpoledne vyrovnání nepřipustil. Poslední slovo úvodního dějství měl opavský junior Hrabina, který se kličkou zbavil protihráče a následnou střelu vyrazil Lipčák na roh.

Po sedmi minutách druhé půle se mohli hosté radovat z gólu. Cigánek dlouhým nákopem našel Radzinevičiuse, který se ocitl sám před Lipčákem, ovšem slovenský gólman jeho střelu vyrazil na roh. Na druhé straně s odpovědí přispěchal Pešek, jenomže jeho střele chyběla razance a padající Blaha ji schoval pohodlně ve své náručí.

Po hodině hry přišlo třinecké vyrovnání. Surynek dostal dobrý balon od Malíře a vyrovnal – 1:1. V 66. minutě třinecké opět podržel brankář Lipčák, který chytil velkou šanci Radzinevičiusovi. Litevský útočník se dostal do zakončení ještě jednou, ale i v tomto případě z celé situace vyšel lépe strážce domácí svatyně.

„Viděli jsme zajímavý fotbal, hlavně pak ve druhém poločase,“ řekl na úvod svého hodnocení trenér Opavy Josef Mazura. „Nás povzbudila vedoucí branka, a i poté jsme se dokázali dostávat do šancí. Ve druhé půli se hrálo nahoru, dolů, gól mohly dát oba týmy, my bod bereme,“ dodal Mazura.

„Viděli jsme ofenzivní fotbal, oba týmy chtěly hrát, a to beru jako pozitivum,“ poznamenal třinecký stratég Lubomír Luhový. „Naši hře chyběla kreativita, špatně jsme zakončovali ze střední vzdálenosti,“ doplnil slovenský trenér na třinecké lavičce.

FK Fotbal Třinec - SFC Opava 1:1 (0:1)
Branky: 61. Surynek – 25. Schaffartzik. Rozhodčí: Ochotnický – Filípek, Lakomý. Žluté karty: Lipčák, Hupka - Formánek, Partyš, Sedláček. Diváci: 852

Třinec: Lipčák – Malíř, Hupka, Kuděla, Matoušek – Pešek (61. Joukl), Maroši (69. Pospíšil), Rehák, Ceplák – Surynek, Gavlák. Trenér Lubomír Luhový
Opava: Blaha – Riška, Cigánek, Formánek, Hrabina – Partyš, Křeček, Sedláček (86. Wirth), Schaffartzik – Mrázek, Radzinevičius. Trenér Josef Mazura