I. A třída – skupina B

Dolní Lutyně – Brušperk 2:1 (1:0)

V zápase, ve kterém domácí bojovali o záchranu v soutěži, byli hosté nuceni nastoupit v kombinované sestavě. Z důvodu disciplinárních trestů a zranění se museli obejít bez Krupníka, Poláška, J. Makúcha a Čiloka. Přesto se ve vyrovnaném duelu sotva průměrné úrovně do první velké šance právě oni, ale Valigůra nebyl ve 12. minutě úspěšný. Po půlhodině hry vyrobila obrana hostí hrubku, kterou domácí po průniku středem potrestali. Hráčům Brušperku se podařilo v 62. minutě skórovat, ale rozhodčí posoudil souboj Valigůry s domácím brankářem jako nedovolený a branka neplatila. O tři minuty nato se ocitnul před domácím gólmanem zcela sám Dubský, toho však neobelstil. Stejná situace nastala v 75. minutě a tentokrát se již Dubskému vyrovnat podařilo. V 80. minutě posoudil rozhodčí střet Cigánka s domácím útočníkem jako nedovolený a kopala se penalta. Brankář Mičík však prokázal své kvality a střelu vyrazil. Domácí se však spasné branky přece jen dočkali. Běžela 82. minuta a domácí záložník střelou z osmnácti metrů pod břevno zajistil domácím tři veledůležité body.

Brušperk: Mičík – Blahut, Cigánek, Strakoš (46. Janíček), Januščák – Šlesinger, Demel, Pavlas (46. Dubský), Horký – Valigura, David Makúch. Trenér: Milan Procházka.

Raškovice – Stará Bělá 1:5 (1:4)

Série pěti zápasů bez porážky domácím skončila. A přitom se utkání s favoritem nezačalo špatně. V 17. minutě byl v pokutovém území faulovaný Musálek a Kacíř se z penalty nemýlil. Ve 28. minutě ale domácí obrana hrubě chybovala, čímž nabídla hostům vyrovnání. Od 35. do 42. minuty pak stříleli branky pouze hostující fotbalisté (u čtvrté branky Bělé se mezi střelce zapsal vlastním gólem Vochta, pozn. red.). Po změně stran hráli sice prim domácí, pozorně bránící hostující fotbalisté si vedení v poklidu hlídali. Navíc v 71. minutě padla do raškovické sítě pátá branka.

Raškovice: Kopecký – Kacíř, J. Škola, Vochta, Špadt – M. Musálek (60. Feike), V. Škola, Causidis, Zeman (70. Klimek) – R. Škapa (90. J. Škapa), Novák. Trenér: Vladimír Šindler.

I. B třída – skupina C

Dolní Datyně – Vendryně 1:0 (0:0)

Pádem do okresního přeboru ohrožení domácí potřebovali nutně vyhrát, což se jim nakonec povedlo. Ke gólu měli blízko už v první půli, ale jejich standardka skončila na tyči. Vendryně ohrozila bránu díky dobré práci T. Sikory, který po rohu vybojoval míč a naservíroval ho Chwastkowi, jehož střelu brankář kryl. Po obrátce si bojovně naladění a v pohybu hrající domácí vynutili převahu. Broda nejprve ukopl soupeři míč, pak ho tečoval a přiměl k bravurnímu zákroku Csikána a nakonec svedl nedovolený souboj s útočníkem na hranici šestnáctky. Nařízenou penaltu domácí bezpečně proměnili. „Rozhodčí měl zápas pod kontrolou, k ničemu nás nepustil. Na naší útočné půlce jsme kopali jen jednu standardní situaci, míč byl pár metrů za půlicí čárou. Arbitr ukončil zápas v 83. minutě,“ zasmál se hořce hostující trenér Zděněk Černek a dodal: „V Mostech nás pískal stejný sudí. Je zajímavé, že tam podal velmi dobrý výkon.“

Vendryně: Csikán – J. Jochymek, Bačík, Mikula – P. Kohut, Broda, Bilko, Repaský, T. Sikora – Chwastek (75. Liberda), Ploszek (60. Gurecký). Trenér: Zdeněk Černek.

Jablunkov – Hnojník 3:0 (2:0)

Přestože oba koučové postrádající tradiční opory museli poslat na trávník dorostence, úroveň zápasu to příliš nepoznamenalo. Hosté s trenérem Kuczynským ve středu zálohy byli herně lepším týmem, ale ze své převahy nic nevytěžili. Krawiec běžel sám na Pindora, ale přelstít ho nedokázal. Spartak byl v koncovce o poznání efektivnější – Szotkowski si vyměnil míč s Čmielem a po svém průniku ze strany propálil brankáře. Záhy dal Jablunkov gól do šatny – Szotkowski poslal míč do uličky A. Kluzovi a ten napnul síť podruhé. Szücs to nedokázal, jeho hlavička letěla nad a mladý Świerczek zblízka nastřelil brankáře. Druhá část významnou změnu nepřinesla. Hnojník byl uprostřed hřiště o něco lepší, ale v koncovce byl neškodný, A. Klus, Krawiec, Walica a Kuczynski mířili nepřesně. Zasloužené vítězství Jablunkova podtrhl Čmiel, který po akci Kluze a přihrávce „pod sebe“ napálil míč k tyči. Trefit se mohli ještě Świerczek s Kluzem, ale také jim chyběla přesnost. „Tohle byl můj poslední zápas, teď si dopřeji půlroční pauzu,“ sdělil po utkání kouč Hnojníku Marian Kuczynski.

Jablunkov: Pindor – J. Martynek, Hudzieczek, Czeczotka, Straka – Szotkowski (80. Tacina), Čmiel, Buchta, Świerczek – A. Kluz, Szücs. Trenér: Jan Gomola.
Hnojník: Lamoš (46. Kušnirák) – T. Jantoš – A. Klus, Wrobel (75. Moráň) – M. Klus, Walica, Kuczyński, Mach – Krawiec, Heczko, T. Javorek. Trenér: Marian Kuczynski.

Inter. Petrovice – Oldřichovice 1:3 (1:1)

Nebory na hřišti se sestupem smířených Petrovic zakoply, ale sousedé z Oldřichovic si jejich škobrtnutí vzali k srdci a dali si na domácí pozor. Po několika minutách hry Stoszek vstřelil vedoucí branku hostujícího mužstva. Interu se záhy podařilo vyrovnat, ale tentokrát mu body utekly. Ve druhé části zápasu Oldřichovicím vrátil vedení Šinal. Patnáct minut šel Worek neorhožene do soubje s gólmanem a jeden ze zadáků v tísni namířil hlavou do vlastní brány. Další možnosti se neuchytily, Niemiec, Stoszek a J. Sikora své střelecké statistiky nerozšířili.

Oldřichovice: Sagan – Hanke – Macura (46. M. Sikora), Huczala – Dytko – Bonacina (60. Worek), Šinal, L. Stoszek, Niemiec – J. Sikora, Mauritz. Trenér: Marián Krajčovič.

Nýdek – Nebory 2:1 (1:1)

Ani jeden celek neměl zaručenou záchranu a podle toho také poměrně vyrovnaný zápas vypadal. Hostitelé do něho nastoupili bez trenéra Miloše Koloničného, který se po roce vrací do druholigového Třince jako asistent trenéra. Začátek duelu vyšel lépe hostům – Cieslar se po autovém vhazování otočil s míčem na malém čtverci a nezaváhal. Domácí přispěchali s vyrovnáním až před koncem úvodního dějství, kdy Faruga ideálně posadil míč na hlavu přesně mířícímu Očadlíkovi. Přetahovaná o tři bodovou kořist pokračovala i ve druhém dějství. S vyloženými příležitostmi si nedokázali poradit domácí Mazurek s Tlacháček a hostující Majer s Mendrokem. Když už zápas směřoval k remíze, Faruga od rohového praporku našel hlavu Babilobna, který prodloužila míč ke Konderlovi, který skóroval ve třetím po sobě jdoucím utkání.

Nýdek: J. Kantor – Lubojacki, Frýda, Babilon, Mazurek – Strokosz (90. Suszka), Tlacháč, Faruga, Spratek – Očadlík (83. R. Konderla), R. Šulák (60. A. Kantor). Trenér: Milan Suszka.
Nebory: M. Pyszko – R. Byrtus – Oborny, S. Mrozek, P. Pyszko – Žajdlík, R. Franek, Majer, Sliž – K. Cieslar, R. Mendrok (78. Kobielusz). Trenér: Petr Janeczko.

I. B třída – skupina D

Odry – Stařič 4:2 (2:0)

K odloženému utkáni zajížděli hráči Staříče do Oder v neúplné sestavě, což bylo hlavně znát v prvním poločase. To soupeř dvěma brankami ve 14. a 20. minutě odskočil do dvoubrankového vedení. Po této dvacetiminutovce upadla hra obou mužstev do útlumu a většina akcí končila ve středu hřiště, kde hráči bojovali s vodou, a ne se soupeřem.
Ve druhém poločase hosté zahrozili v 53. minutě Peškem, který přízemní střelou dal vyniknout domácímu brankáři, který míč s námahou vyrazil. V 58. minutě zahrával standardní situaci Šimek, míč tečoval Urbiš a snížil na 2:1. O pět minut později došlo ke špatné domluvě mezi hostujícím brankářem a obráncem, čehož domácí využili a znovu vedli o dva góly. Velkou příležitost ke snížení skoré měl o chvíli později Jukl, který míč nejdříve vybojoval, narazil si s Peškem, ale ani nadvakrát nepřekonal brankáře domácích. Toto zaváhání hostů o zdramatizování zápasu využili hráči Oder navýšením náskoku na 4:1 v 84. minutě. Konečná podoba výsledku se zrodila dvě minuty před koncem po dlouhém výkopu brankáře Smetany na Šimka. Ten nejprve trefil gólmana, ale při dorážce se nemýlil.

Staříč: Smetana - Váňa, Janota, Jukl (79. Kuchta), Bernklau - Koza, Pešek, Urbiš, Weissmann - Bittner, Šimek. Trenér: Karel Pešek.

Fryčovice – Petřvald 1:2 (1:1)

Domácí i bez tří vyloučených hráčů, přesto chtěli napravit sobotní nevydařený zápas s Bílovcem. A první půlhodinu začali opravdu dobře. Ve 32. minutě šli do vedení, kdy nedovolené zastavení pronikajícího Kužela ve vápně potrestal z nařízené penalty Rumel. Hostům se ale těsně před odchodem do šaten podařilo po rohovém kopu vyrovnat a druhý poločas začínal vlastně od počátku. Hráči Petřvaldu začali být aktivnější a po další standardní situaci v 66. minutě se ujali vedení. S tím se ale domácí nechtěli smířit a šli odvážně za vyrovnáním. Blízko k němu byli v 87. minutě, kdy po svém vlastním sražení v pokutovém území zahrával Rumel další penaltu. Tentokrát však nebyl úspěšný a byla z toho další těsná domácí porážka.

Fryčovice: Ivánek – Bonk, Hubeňák, Randják, Daniel Galásek – Němec, Žídek (70. Petr Žurovec), Prokop (70. Metzner), Baran – Kužel, Rumel. Trenér: Miroslav Somr.