Oba hráči, známí z ligových působišť ve Slavii, Teplicích (Jan) či slovenské Senici (Petr), začínali s fotbalem v malém městečku u Klatov, v Nýrsku, odkud jejich fotbalová pouť pokračovala do hlavního města. Po několika letech se dnes střetnou na hřišti ve slezském derby v rámci druhé fotbalové ligy.

Před „bratrovražedným" soubojem jsme se dvojčat zeptali, jak zatím prožívají jaro ve svých nových působištích. Oba totiž přišli do Karviné, respektive Frýdku-Místku před startem jarní části.

Mohli byste stručně zhodnotit své prozatímní působení v novém týmu?
Jan: Já jsem v Karviné rozhodně velice spokojen. Mám zde adekvátní herní zatížení, sice bodů by mohlo být klidně i víc, protože těch remíz jsme nasbírali až moc, ale jinak si opravdu nemám na co stěžovat. Pravidelně hraju, to je pro mě důležité. Držíme se s klukama ve špičce tabulky a snad tu cestu za postupem dotáhneme do zdárného konce, ostatně proto jsem do Karviné také přišel.
Petr: U mě to samé. Prozatím všechno šlape, kluci jsou v kabině taky super, takže jsem určitě ve Frýdku moc spokojený. Škoda jen té poslední domácí porážky s Varnsdorfem.

Petr byl nedávno dokonce oceněn titulem Hráč měsíce března na oficiálním webu FNL. Potěšilo vás to? A co na bratrovo ocenění říká Jan?
Petr: Já tohle ocenění beru hlavně jako zásluhu celého týmu. Ten má na tom největší podíl, vždyť jednotlivec v kolektivním sportu neudělá sám nic. Kluci mi ty šance připravili, já už je jenom proměnil.
Jan: Samozřejmě mu to moc přeju. Petr dává nejen góly, ale co jsem měl možnost vidět i pár sestřihů, tak i herně je mužstvu Frýdku hodně prospěšný. Jsem rád, že se mu tak daří.

Jan Hošek v dresu Karviné gólům hlavně zabraňuje.

Co řeknete na adresu vašeho dnešního soupeře?
Jan: Frýdek teď hraje diametrálně odlišně, než hrál na podzim. On je to trochu jiný tým, ale hraje výborně, start jara se mu povedl, chytil se a sbírá body. Bude to těžký zápas. Myslím, že ten styl, který Frýdku ordinuje trenér Radványi, bráchovi sedl, protože je tam platný střelecky i herně. A jestli bráchovi domluvím? My to hlavně musíme zvládnout kolektivně, tři body jsou pro nás hrozně důležité.
Petr: Já toho o Karviné moc nevím, zatím jsem kluky viděl v akci jen jednou doma s Vlašimí. Určitě to je kompaktní mužstvo, které se netají postupovými ambicemi. Předpokládám, že se proti nám budou hodně tlačit dopředu, ale my se budeme snažit něco jim uzmout.

Prosadíte se proti bratrovi na hřišti?
Petr: No, to nevím, ale určitě bych byl rád, kdybych se v zápase dokázal střelecky prosadit a týmu by to navíc pomohlo k bodům.
Jan: Hm, tak já doufám, že zrovna proti nám se brácha neprosadí. A navíc není nikde řečeno, že bych se třeba já nemohl prosadit ze standardky (smích).

Celý rozhovor v dnešním tištěném vydání Deníku.