Honzo, jak byste s odstupem času zhodnotil přípravné střetnutí s Třincem?
Tak určitě to bylo z naší strany nepodařené utkání. Všude jsme byli pozdě, domácí nás v podstatě po celý zápas přehrávali. Ale hned na druhý den jsme si vše s klukami v šatně vyříkali. Do poháru půjdeme s čistou hlavou.

V čem tedy spočíval ten hlavní rozdíl mezi vámi a Třineckými?
Ono to bylo hlavně v pohybu. Ale také možná i tím, že oni jsou v přípravě už dále než my. Třinec již piluje herní stránku, my k tomu míříme.
Domácí útočník Radek Szmek byl před rokem na chvíli vašim spoluhráčem. I když jste jej znali, přesto vám tento vytáhlý útočník vstřelil za patnáct minut hattrick… Hmm…co k tomu říct… Myslím, že Dino (Szmekova přezdívka, pozn. red.) se teď hodně zlepšil a my s ním měli velké problémy. Výborně také zvládal hlavičkové souboje a my jej neuhlídali.

Nyní vás čeká pohárové střetnutí s Rýmařovem. Co budete mít v hlavách? Debakl s Třincem nebo možnost zahrát si opět pohár proti ligovému celku?
Jak jsem již řekl, tu porážku jsme si vyříkali a musíme ji teď úplně vypustit z hlavy. Teď se ukáže, jak na tom vlastně jsme. Připravíme se co nejlépe a chceme postoupit do dalšího kola.

Bude Brno pro vás velkou motivací? Bavíte se se spoluhráči o tom v kabině?
Zatím moc ne. Nejdříve musíme vyhrát v Rýmařově a pak se můžeme vůbec bavit o Brnu.

Letní dřina vám pomalu končí, sezona klepe na dveře. Odhadnete sílu valcířů pro nadcházející podzimní část sezony?
Tak v létě k nám přišel nový trenér, který vyznává jiný herní styl než jsme hráli na jaře. Budeme chtít hrát nátlakový fotbal s presinkem. Myslím si, že se opět můžeme pohybovat ba předních příčkách MSFL.

Je pro vás výhodou či naopak nevýhodou, že jste loňskou sezonu končili v Bystrci a teď tam naopak začínáte?
No, nevím jak na tom oni teď jsou. V obou týmech proběhly změny v kádru, takže až samotný zápas ukáže, zda to bude naše výhoda či nevýhoda. My jsme tam ale na jaře vyhráli, takže nebude důvod jet tam s poraženeckou náladou. Naopak si musíme na ně věřit.