„Takhle jsme si to přesně představovali a hlavně jsme to v posledních zápasech chtěli. Na kom jiném se chcete chytit než na prvním mužstvu tabulky. Chtěli jsme hrát to, co vždycky, když jsme hráli ze zabezpečené obrany a vyráželi jsme do smrtících protiútoků. Proti Hradci jsme hráli přesně toto, dali jsme tři krásné góly, ale to neříkám proto, že dva z nich jsem dal já (smích). Poločas byl opravdu úžasný.

To máte pravdu. První půle vám vyšla na jedničku, ale co v tom druhém?

Ne že bychom chtěli utkání už jen dohrát. Věděli jsme, že oni budou chtít zápas ještě zdramatizovat. Mimo branky ze standardní situace jsme už soupeře ale k žádné vážnější šanci nepustili. A to bylo důležité.

V hlavě vám musí určitě dost brnět, jelikož těch odvrácených míčů po změně stran bylo nespočet…

Trenér nás upozorňoval na to, že Hradec má ve svém středu hodně vysokých hráčů, takže to bude těžké. Navíc soupeř poslal do druhého poločasu Kuliče, který standardky výborně zahrává. Podle mého ale byli kluci perfektně na soupeře připraveni, navíc jsme do dnešního utkání dali opravdu všechno.

Překvapila vás taková neaktivní hra soupeře v první pětačtyřicetiminutovce? Přece jen hraje o postup, ale jeho hra byla taková odevzdaná.

Mně spíš připadalo, že nevěděli, co mají vůbec hrát. Nevím, jestli je překvapilo, že jsme hráli na dva defenzivní záložníky. Opravdu mi připadali spíš tak, že neví co hrát. Ale pro nás lépe, jelikož tam vznikaly okénka v jejich obraně, do kterých jsme mohli chodit.

Jak těžké je uhlídat více jak dvoumetrového Rolka, který se v závěru utkání vysunul na hrot?

Je to šílené. Párkrát jsem s ním šel do hlavičky a to se musíte opravdu fest odrazit, abyste jej přehlavičkoval. Párkrát jsme se poškorpili, ale to k fotbalu zkrátka patří. Hlavní je, že nám gól nedal.

Co vaše dvě branky?

Už delší dobu mi to tam hlavou nepadalo, takže jsem si na tom dával hlavně na tréninku záležet. Snad to konečně přineslo své ovoce. Gól nohou? Tak to se nedalo neproměnit. Hynek (Prokeš, pozn. red.) to perfektně zatáhl na pětku a mně stačilo už jen nastavit placírku a trefit bránu. Každopádně jsem ale rád, že jsem ty branky dal. Snad budou v dalších zápasech i přibývat.

Výhrou nad Hradcem jste si s největší pravděpodobností zajistili záchranu v soutěži. Zbývající čtyři kola si tak můžete v klidu užít?

Určitě. Hlavně už můžeme hrát uvolněně, protože už nebudeme pod nějakou tíhou a hrozbou. My jsme si ale ani v našem postavení vůbec nepřipouštěli, že by se nás měla záchrana týkat. Pořád tam byl bodový náskok a nás spíš zajímaly odstupy před námi, než za námi. Ty zápasy, které nás teď čekají, nám mohou pomoci k získání zkušeností pro příští sezony.

Hlavní rozhodčí v 65. minutě utkání kvůli hanlivému transparentu v sektoru hostí přerušil. Jak se stavíte k fenoménu, který teď na českých stadionech panuje?

Nevím, já osobně tohle nechápu. Když roztáhnou ten transparent, tak nevím, čeho tím chtějí dosáhnout. Je to absolutně zbytečné, akorát tím ohrožují předčasné ukončení zápasu.