V sobotu odehrajete poslední zápas sezony s olomouckým béčkem. Víte už, jak to s vámi poté bude?
Kontaktoval mě generální ředitel Brna pan Ostrý. Měl bych se Zbrojovkou nastoupit do přípravy a potom se uvidí. Do klubu přišel nový trenér, pan Habanec, zatím jsme spolu nemluvili.

Sledoval jste váš mateřský klub? Co říkáte na jeho jarní výkony a výsledky?
Pokud jsem mohl, sledoval jsem zápasy Brna na internetu a v televizi. Zbrojovka vždycky hrála o záchranu, letos si po dlouhé době vedla velice dobře, uhrála šestý flek, což je super. Úspěšný trenér Kotal končí v nejlepším možném okamžiku, přichází trenér Habanec. Ke změnám dojde i v hráčském kádru.

V zimě jste se do užšího kádru Brna neprobojoval. Jak vidíte své šance teď v letní přípravě?
Nějaká šance prosadit se je vždycky. Na druhou stranu je to náročné pořád takhle chodit do přípravy a pak se zase vracet. Bude to už potřetí. Neříkám, že už nemám žádné ambice, ale snažím se to brát už trošku s nadhledem.

Třeba to tentokrát bude jinak a trenér Habanec na vás vsadí.
Myslím si, že všechno záleží na mně, v jakém světle se ukážu v přípravných zápasech.

Vraťme se do Třince. Předsezonní cíl zůstal mimo váš dosah, ale záchranu jste uhráli poměrně s přehledem.
Myslím, že po výkonu, který jsme s Varnsdorfem předvedli, si to osmé deváté místo nezasloužíme a asi oprávněně jsme tam, kde jsme. To znamená, že bychom se měli nad sebou zamyslet.

Takže ve vás převládá rozčarování?
Těší nás, že jsme se zachránili, ale z umístění, a hlavně z počtu bodů, které jsme uhráli, jsme samozřejmě zklamaní. Je to katastrofa. 

Roman Baselides