Janovice mají v tabulce již pětibodový náskok

Region /FOTOGALERIE/ – Janovičtí fotbalisté nadále vévodí krajskému přeboru, když o víkendu zdolali v přestřelce tým Petřkovic 5:4, v úterní dohrávce 1. kola udolali Hradec nad Moravicí 3:2. V tabulce mají svěřenci trenéra Miroslava Onufera již pětibodový náskok.

29.9.2010

Fotbalisté Čeladné (zelené dresy) prohráli smolně ve Frenštátě 2:3.Foto: Zdeněk Šrubař

Janovice – Petřkovice 5:4 (2:1)

Na těžkém terénu viděli diváci oboustranně zajímavý fotbal, kdy se oba týmy zaměřily především na útok. Hosté hned v 1. minutě využili špatnou přihrávku Pitříka a šli do vedení. Domácí však s odpovědí nečekali dlouho a v 5. minutě po rohu Pařenici srovnal Střižík. Ve 29. minutě Pařenica přízemní střelou k tyči otočil misky vah na domácí stranu. Po hodině hry Matějka po samostatném úniku vstřelil třetí a v 67. minutě stejný hráč po uvolnění Škoríkem čtvrtou branku. Hosté však ani za stavu 4:1 nehodili flintu do žita a po brankách v 68., 71. a 77. minutě srovnali stav. Zejména čtvrtá branka byla zajímavá, neboť ji hosté vstřelili přímo z rohu. Nakonec se však Janovickým přece jen podařilo tři body vybojovat. V 79. minutě naskočil Pařenica na centr Vyviala a hlavou tak dal gólovou tečku za oboustranně kvalitním zápasem.

Janovice: Kramář – Škorík, Pitřík, Látal, Střižík – Vyvial (80. Juříček), Vicher, Drozd (84. Karásek), Ondra (89. Plichta) – Pařenica, Matějka. Trenér: Miroslav Onufer.

Janovice – Hradec n. M. 3:2 (1:1)

V souboji prvního celku se třetím byl úspěšnější nováček soutěže a upevnil tak své vedení na čele tabulky. Přestože terén byl podmáčený a kluzký, hrál se oboustranně dobrý fotbal. Hosté se v Janovicích představili jako nejkvalitnější letošní soupeř. A vyšel jim i vstup do zápasu, když domácí si již v 5. minutě po rohovém kopu dali vlastní branku. Domácí odpověděli po dalších osmi minutách po střele Vichra střelou z hranice šestnáctky k pravé tyči. V 67. minutě se hosté dorážkou opět ujali vedení a naštěstí pro domácí, další tutovku hned ze 69. minuty, neproměnili. Z následného protiútoku prokázal své kvality Pařenica. Z poloviny hřiště obešel čtyři protihráče včetně brankáře a do prázdné branky srovnal stav. V závěru domácí prokázali přeci jen větší vůli po vítězství a v 82. minutě rozhodl o plném bodovém zisku Janovic Ondra po rohovém kopu Pařenici.

Janovice: Kramář – Střižík, Škorík, Pitřík, Lys – Matějka, Vicher, Vyvial, Ondra (88. Kostura) – Pařenica (87. Plichta), Karásek (70. Juříček). Trenér: Miroslav Onufer.

Háj ve Slezsku – Frýdlant 1:2 (1:0)

Domácí fotbalisté šli do zápasu s Frýdlantem jako favorité. Hned v 6. minutě se na hostujícího gólmana řítil zcela osamocený Janíček, jenže minul branku. Ve 41. minutě již udeřilo. Na centr ze strany si naběhl záložník Prokša a hlavou otevřel skóre zápasu. Po změně stran přišel dokonalý obrat. V 52. minutě nejprve srovnával na 1:1 Žáček a v 65. minutě se bodlem trefil Liška. „Zápasu by spíše slušela remíza, nedá se ale nic dělat,“ lopotil po utkání domácí kouč Rostislav Škumát.

Frýdlant: Jež – Liška, Rozkydal, Pavlica, Korneta – Jakub Březina, Jan Brzezina (75. Křiva), Oborný, Žáček – T. Němec (67. Šigut), M. Němec (86. Mandičák). Trenér: Josef Sláma.

Frenštát p. R. – Čeladná 3:2 (1:2)

V souboji týmů ze dna tabulky sehráli hosté nešťastný zápas. Především v první půli byli jednoznačně lepším celkem a ve 12. minutě se ujali vedení brankou Rodka po samostatné akci. Ve 22. minutě z pokutového kopu nařízeného za ruku přidal stejný hráč druhý úspěch a vše vypadalo pro hosty nadějně. Vypracovali se i další brankové příležitosti, ale bohužel gólová pojistka nepřišla. A tak domácí z ojedinělého útoku vstřelili ve 41. minutě kontaktní branku Košelíkem. Po přestávce se již vlivem vytrvalého deště stal terén sotva regulérním, což vyhovovalo více domácím. Přesto mohli hosté v 80. minutě zvýšit, když Svěnčík postupoval zcela sám na domácího brankáře, ale šanci neproměnil. A tak přišlo na řadu staré pravidlo nedáš, dostaneš. V 84. minutě vyrovnal z penalty Skotnica a v 90. minutě zajistil domácím šťastně tři body z přímého kopu Černoch.

Čeladná: Cuper – Březovský, Rusnok, Liolias, Křen – Zouhar (74. Freisler), Galus, Staskevič, Kunz – Svěnčík, Rodek. Trenér: Bohuš Keler.

Utkání mezi Čeladnou a Českým Těšínem se z důvodu nezpůsobilého terénu odložilo.

(zd, sch)

29.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Eliška Strašaková, Třinec, nar. 16.11., 50 cm, 3 kg, Nemocnice Třinec.
17

Fotbalisté MFK Frýdek-Místek U11.

Deník nám fandí: MFK Frýdek-Místek U11, U12 a U13

K symbolům Vánoc patří i betlémy. Kde všude v kraji je najdete?

/FOTOGALERIE/ Vánoční čas je tady a s ním začínají i tradiční a velice oblíbené výstavy betlémů. Deník pro vás zmapoval situaci v regionu, kde je nabídka doopravdy hodně pestrá. Kromě výstav jsou betlémy k vidění prakticky v každém větším kostele, takže možností se vánočně naladit je skutečně dost.

Žháře z Gutů nadále posuzují znalci

Tři mladíci, z nichž dva jsou ve vazbě, jsou nadále v řešení soudních znalců a policie. O jejich budoucnosti by se mělo rozhodnout během příštího roku.

OBRAZEM: Demolice Domu Pionýrů začala

Výstavba nového domu pro seniory v místecké ulici Pionýrů se blíží. Demoliční práce na zchátralém Domě Pionýrů, ze kterého se postupně strhává oplechování střechy a demontuje se vnitřní vybavení, již začaly.

Obliba pumptracku v regionu sílí

Speciální dráhy pro cyklisty a bikery, které se běžně nazývají pumptracky, jsou v regionu stále častější. V pátek se otevírá nový modulární pumptrack ve Frýdlantu nad Ostravicí.