Janovice obrátily nepříznivý průběh utkání

Region /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Janovic prohrávali s Jakartovicemi již 1:3, ale drtivým závěrem dokázali ještě utkání zvrátit ve svůj prospěch.

10.11.2010

Čeladná - Krnov.Foto: Zdeněk Šrubař

Janovice – Jakartovice 5:3 (1:2)

Kdyby se hrál fotbal na třetiny, tak můžeme napsat, že úvodní a závěrečná patřila domácím, prostřední pak plně patřila hostům. Domácí v úvodu hýřili pohybem a kombinací, do vedení šli v 15. minutě po rohovém kopu a hlavičce Vichera. Po půlhodině převzali iniciativu hosté a otočili výsledek. Nejdříve ve 33. minutě využil k vyrovnání stavu Šupák nedorozumění Škoríka s Lysem a když přidal ve 43. a 49. minutě další dvě branky Martínek, s domácími to vypadalo zle. Ti ale naštěstí brzy zvedli hlavu a zápas dostal opět opačný náboj. V 56. minutě si na centr Pařenici naskočil Pitřík a hlavou snížil na 2:3 a v 65. minutě Pařenica z hranice šestnáctky prudkou střelou pod břevno vyrovnal. Janovičtí svého soupeře přišpendlili na jeho polovině a bylo jen otázkou času, kdy přijdou další gólové údery. A přišly brzy, v 74. minutě Matějka a v 85. minutě Ondra hlavou upravili konečný stav na 5:3.

Janovice: Kramář – Střižík, Škorík, Pitřík, Lys – Juříček (82. Vokoun), Vicher, Vyvial, Ondra (86. Plichta) – Matějka, Pařenica (89. Machander). Trenér: Miroslav Onufer.

Dětmarovice - Frýdlant n. O. 2:0 (1:0)

Hosté sehráli v Dětmarovicích v první půli hodně smolný duel. „Byli jsme lepší, zahodili jsme však tři vyložené příležitosti a navíc i penaltu,“ hořekoval hostující kouč Josef Sláma. Ve 26. minutě se na domácího gólmana řítil osamocený Ursini, jenže ochránce dětmarovické svatyně jej fauloval a pískala se penalta. „Gólman dostal pouze žlutou kartu, to měla být ale jasně červená,“ dodal Sláma. Frýdlantský Žižka se v předešlých zápasech střelecky nemýlil, tentokráte si ale na domácího brankáře nepřišel. O čtyři minuty později zahráli hosté před vlastní šestnáctkou rukou a z nařízeného trestného kopu se trefil přesně Úlehla. Po změně stran se již Frýdlantští aktivní hrou neprezentovali, navíc je srazila do kolen situace z 69. minuty, kdy se Kratka prosadil hlavou po rohovém kopu.

Frýdlant: Jež – Jan Brzezina, Pavlica, Liška, Merta – Oborný, Jakub Březina, Křiva (63. Šigut), Ursini – Žáček (55. M. Němec), Žižka (77. R. Hradil). Trenér: Josef Sláma.

Čeladná – Krnov 0:5 (0:3)

Domácí kolektiv nastoupil se značně omlazeným kádrem a na svého soupeře jednoduše nestačil. Hosté byli po celý zápas lepším kolektivem a domácí mohou děkovat jen skvělému brankáři Cuprovi, že rozdíl ve skóre nebyl vyšší.

Čeladná: Cuper – Freisler, Rusnok, Peřina, Zouhar (75. Parma) – Galus, Staskevič, Březovský, Puchký (60. Kincl) – Vrobel, Kosňovský (46. Chýlek). Trenér: Bohuš Keler.

(zd)

10.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Nina Štěpánová, Frýdek-Místek, nar. 14.11., 47 cm, 3,25 kg, Nemocnice ve Frýdku-Místku.
12

Koncert chlapeckého sboru Boni Pueri.

Koncert chlapeckého sboru Boni Pueri měl úspěch

Školy chtějí prohloubit spolupráci s firmami

Firmy v regionu se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. Aby se situace zlepšovala, spolupracují také se školami.

Třinec uvidí šlágr podzimu

V sobotu uvidí diváci v Třinci pravé vyvrcholení podzimní části Fotbalové národní ligy. Na programu je totiž souboj o půlmistra soutěže, neboť hraje první s druhým.

Gymnázium otevřelo zděděnou knihovnu

Nestává se příliš často, aby se otevíraly nové knihovny. Přesto se tak ve Frýdku-Místku stalo. Gymnázium a Střední a odborná škola v Cihelní ulici totiž převzalo dědictví po bývalém profesorovi, učiteli Gymnázia Petra Bezruče v Místku, známém literátovi a bývalém starostovi Frýdlantu nad Ostravicí Miloslavu Olivovi v podobě více než sedmi tisíc knih.