FK SK Polanka – TJ Janovice 4:1 (1:1)

Ambiciózní tým ze západního okraje Ostravy sice přezimuje „až“ jako pátý v pořadí, ovšem na vedoucí Petřkovice je pozadu o pouhé dva bodíky. Ano, tak našlapané je čelo tabulky páté nejvyšší soutěže.

Navíc jsou Polančané díky třiačtyřiceti gólům nejproduktivnějším týmem soutěže, což potvrdili i v souboji s Janovicemi, kterým nasázeli i bez zraněného elitního forvarda Pavla Cirkla, který odstoupil kvůli bolestivě naražené kostrči už po čtvrthodině hry, čtyři branky.

Ale cesta k nakonec jednoznačnému vítězství byla pro tým řízený trenér Lubomírem Adlerem přece jen o něco trnitější, než by se při pohledu na konečný výsledek mohlo zdát. „Byl to zápas dvou poločasů. V tom první mi to s Janovicemi přišlo jako přátelák dvou starých gard, a proto jsem musel na kluky v kabině trochu víc houknout,“ říkal polanecký trenér. Připomněl tak nejen vyrovnávací branku Radima Pařenici, který těžil z odraženého míče po přímém kopu Petera Drozda, kdy nedal pohotovou ranou ze šestnáctky Řehulkovi šanci, ale i ne příliš záživnou či oku lahodící hru.

„Po změně stran to však už mělo úroveň, přesto to bylo asi jen šedesát procent toho, co bych si přál z lavičky sledovat,“ doplnil vzápětí. V podzimní derniéře jej hodně potěšil fakt, že se dokázali prosadit mladíci. „Kuba Kaluža dal po centru Erika Taliána první gól, a po pauze se hned dvakrát prosadil i Fuky (Radomír Fukala – pozn. red.). A tenhle devatenáctiletý fotbalista navíc mohl dát klidně i hattrick,“ upozornil Adler na situaci ze čtyřiasedmdesáté minuty, v níž po Kalužově prostrčení však Fukala kromě brankáře Pavla Dvořáka přehodil i branku.

Razítko na desáté vítězství podzimní vítězství ze šestnácti pokusů, a za povedeným fotbalovým rokem 2011, natiskl krátce před koncem z pokutového kopu po faulu na pronikajícího Kalužu kapitán Polanky David Valenčin.

A znovu přidal něco navíc, jedenáctku kopl jako Antonín Panenka před pětatřiceti lety v Bělehradě ve finále ME, tedy v době, kdy jemu byl pouhý rok.

Branky: 53. a 58. Fukala, 15. Kaluža, 85. Valenčin z pen. – 36. Pařenica. Rozhodčí: Ochodek – Mrózek, Bednář. ŽK: Pliska – Škorik. Diváci: 150.

Janovice: Dvořák – Juříček, Drozd, Hroch, Lys – Karásek, Pařenica, Č. Roháček, Škorik – P. Roháček, Sasýn. Trenér: Jiří Hořínek.

(mac)