Útočník Martin Neubert se z hostování vrátil zpět do mateřské Opavy, leč v přípravě se zranil a od fotbalu si tak nějaký čas odpočine. Poslední ztrátou je odchod forvarda Radomíra Chýlka, který zamířil do nedalekého Frýdlantu nad Ostravicí. „Výměnou za Radka bude u nás na hostování působit mladý obránce Filip Korneta. Ten už ve Frýdku hrával kdysi v mládežnických kategoriích," prozradil předseda frýdecko-místeckého klubu, Radomír Myška.

Jednou z největších zimních posil se zdá být příchod dvaadvacetiletého stopera Radka Coufala z konkurenčního Hlučína. „Coufala jsme získali na přestup. Dále k nám ještě přichází na hostování s následnou opcí obránce Jan Žídek (Oldřišov, naposledy ale divizní Lískovec) a záložníci Miroslav Ceplák z Třince a Zdeněk Skotnica z Frenštátu pod Radhoštěm. Do konce týdne bychom chtěli ještě dotáhnout příchod útočníků Martina Bačíka ze Zlína a Radka Gulajeva z druholigového Ústí nad Labem," vypočítává posily frýdecko-místeckého celku Myška.

Tým, který v posledních letech usiluje o postup do druhé nejvyšší soutěže v republice, jde stále cestou mít v kádru své kmenové hráče. „Toho se držíme. Chceme, aby všichni hráči našeho kádru A mužů, byli kmenovími fotbalisty Frýdku-Místku, nebo když už k nám přijdou na hostování, tak aby to bylo s následnou opcí. Chceme tu mít fotbalisty, kteří za Frýdek chtějí hrát i nadále," dodal Myška.

K celkovému uzavření frýdeckého kádru chybí už jen několik drobností. V nejbližších hodinách by mělo být jasno ohledně působení útočníka Petra Soukupa, o kterého se zajímá prvoligový Baník Ostrava. „Uvidíme, jak vše dopadne. Pokud by Petr odešel, jednáme ještě o příchodu jednoho fotbalisty, ale tady bych prozatím nechtěl být konkrétnější," řekl předseda klubu MFK Frýdek-Místek, Radomír Myška.