SKP Likop Třinec – Tomson Brno 7:0 (2:0)

Po minulém nepodařeném utkání všichni fanoušci SKP Likop očekávali nasazení a aktivitu domácích již od samého počátku střetnutí. Hosté přijeli do Třince s jasně stanovenou taktikou, a to bránit. Za celý první poločas pouze jedinkrát ohrozili domácího brankáře a plně se věnovali vytváření obranné hrázi před vlastní bránou. Hráči Likopu se snažili o zteč hostující branky, ale dlouhých osm minut jim trvalo, než dokázali jejich val prorazit a vsítit Toráčem první branku.

Hosté i nadále urputně bránili a málokdy se dostali na polovinu domácích. Ve 13. minutě to již bylo 2:0, kdy Hnilo dokázal zabojovat u brány hostí a po jeho prudké nahrávce si srazil bránicí hráč Brna míč do vlastní sítě. V prvním poločase to bylo vše, přestože šancí bylo ještě několik, ale domácí je bohužel nedokázali využít. Do druhé půle nastoupili Třinečtí s odhodláním zlomit odpor hostí již od samého počátku a tento cíl se jim také začal plnit hned po třech minutách hry, kdy se po nahrávce Mendroka dokázal prosadit Kufa. Ve 28. minutě to byl opět Hnilo, který vybojoval míč a po jeho dalším prudkém nastřelení míče před branku si dali hosté druhou vlastní branku. Pátou trefu přidal po uvolnění před bránou a následné střele Lukáš Sztoszek, za dvě minuty ho následoval Mendrok a účet utkání uzavřel hrající trenér Josef Cieslar mladší.

„Jsem rád, že naši hráči dokázali zapomenout na neúspěch v minulém kole a do utkání nastoupili s jasným odhodláním zvítězit. Dosti mě překvapil pasivní způsob hry ze strany soupeře, kdy za první poločas dokázali ohrozit našeho brankáře pouze jednou. Ve druhé části se sice osmělili více, ale pořád to dle mého názoru bylo žalostně málo. V našem mužstvu se objevili dvě staronové tváře Toráč, který nastoupil v základu a Rakowski, jenž se do hry zapojil ve druhé části utkání. Toráč se snažil, bojoval a dokázal vstřelit první branku, přesto na něm byla ještě vidět jistá nesehranost, ale to se jistě poddá. Co se týče Lukáše Rakowského, nevíme na jak dlouho náš tým posílí, ale jestli bude trénovat, tak jistě i on bude pro náš tým stejným přínosem, jak tomu již bylo v minulých letech,“ hodnotil duel předseda SKP Likop Marcel Majtner.

Třinečtí v pátek 30. října zajíždí do Ostravy, kde se od 20 hodin utkají v hale VŠB s tamním týmem vysokoškoláků. V domácím prostředí se pak představí v pátek 6. listopadu od 20 hodin a jejich soupeřem bude SK Líšeň Brno.

Likop Třinec: Nový - Duda, J. Cieslar ml., Stoszek, Mendrok, Kufa, Štefek, Hnilo, Toráč, Rakowski, Očadlík, Csikán.

Další výsledky 3. kola: Pramen Havlíčkův Brod – CCM Jistebník B 4:5 (0:2), VŠB Ostrava – SK Líšeň Brno 4:1 (1:1), UFA Hradec Králové – Komax Kunčice 5:0 (0:0), CCM Jistebník B – Slavie Havířov 0:3 (0:1), Agromeli Brno – Pramen Havlíčkův Brod 9:6 (4:3), FC Gillotina Choceň – Tango Brno B 3:3 (0:0). (jb)

1. Hradec Králové 3 3 0 0 19:3 9
2. Agromeli Brno 3 2 1 0 21:12 7
3. VŠB Ostrava 3 2 1 0 11:7 7
4. SKP Likop Třinec 3 2 0 1 20:11 6
5. Tango Brno B 3 1 1 1 13:9 4
6. Slavie Havířov 3 1 1 1 11:12 4
7. CCM Jistebník B 3 1 1 1 8:10 4
8. Komax Kunčice 3 1 0 2 12:19 3