Tuctová výhra Hanáků? Jen na první pohled. Byť to totiž ani domácí kouč Václav Jílek, ani hostující trenér Leoš Kalvoda naplno nepřiznali, hráli oba kromě druholigových bodů také proti sobě.

Za svá jména, za svá ega.

Vždyť současného frýdecko-místeckého lodivoda střídal o 18 let mladší kolega na olomoucké lavičce v říjnu 2015 po neuspokojivých výsledcích v nejvyšší soutěži.

Jílek se na ní drží dosud a pravděpodobně bude i dál, neboť by měl v dohledné době prodloužit smlouvu. Kalvoda od té doby prošel vícero štacemi, ale až nyní se proti sobě oba postavili coby soupeři. A kromě toho, že to od samého začátku pořádně (i kvůli slabé rozhodčí Adámkové) jiskřilo na trávníku, to vřelo i mezi střídačkami.
Když hostující Nworah v 70. minutě ostře a zbytečně zajel do Štěrby, nenechal si to trenér Sigmy líbit. Kalvoda mu oplatil stejnou mincí.

O pět minut později stejná situace, jen v opačných rolích. Když Habusta přebrousil Slezana na půlce, ozval se jako první kouč hostů.

„Já si tady ty věci neberu osobně, měl jsem pocit, že některé situace jsou dohrávané víc, než si to vyžadovalo. Nic víc," nehledal v tom soukromou rovinu Jílek. „Mám to stejně jako Vašek, bylo to prostě bojovné utkání," přitakal mu Kalvoda, jenž ihned po skončení duelu v emocích zamířil k autobusu a vypadal, že nedorazí na tiskovou konferenci.

Dorazil a prohru svého staronového zaměstnavatele nakonec okomentoval s nadhledem, jak je mu vlastní. „Chtěli jsme uhrát nějaké body k záchraně, ale nepodařilo se. Fotbal je prostě takový, že někdy odcházíte s radostí, někdy nas*aně…" usmíval se Kalvoda.

Jeho protějška mrzela dvě vynucená střídání, neboť již v první půli museli ze hry Zahradníček a Jemelka. „Je to škoda, chtěli jsme Džema zapracovat ve finále soutěže do sestavy. Co se výkonu týče, udělali jsme pár změn, ale ne všechno se podařilo. Kvalita nebyla taková jako v předešlých zápasech," uzavřel upřímně Jílek.

Valcíře tak v posledních třech kolech čeká pořádná šichta. Na předposlední Vítkovice (sestupová pozice) třímají nyní Kalvodovi svěřenci čtyřbodový odstup. Bude stačit? Takovou otázku si nyní pokládá mnoho frýdecko-místeckých fanoušků. Ti poženou v neděli své ovečky do posledního domácího vystoupení, kdy do frýdeckých Stovek zavítá Znojmo. Duel, který bude vysílán v televizi, má výkop stanovený na 12.20 hodin.

Sigma Olomouc - MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0)
Branka: 2. Plšek. Rozhodčí: Adámková - Caletka, Polák. ŽK: Habusta - Šichor. Diváci: 1655.
Frýdek-Místek: Mihálek – Ilko, Berežný, Klabník, Švrček – Spasojevič (77. Termanowski) – Šafner, Šumský, Šichor, Slaninka - Nworah. Trenér: Leoš Kalvoda.