Vraťme se ještě k jarní premiéře na půdě rezervy Sparty. Berete bezbrankovou remízu?

Ano. Vyložená šance, ve smyslu, že by někdo běžel sám na brankáře, v zápase nebyla. Ale Kobylík se tam dvakrát dobře dostal. Kdyby to trefil, mohli jsme vyhrát, byly to gólové pozice, protože vnikl až do šestnáctky. S bodem jsme byli spokojeni. Sparta asi také, protože ke konci už trochu zdržovala.

Juniorku Sparty jste opět neporazili, i když jste ji měli co vracet.

Počítali jsme s tím, že to bude nervózní zápas, protože Sparta potřebovala vyhrát. Zpočátku byla taková houževnatá, byla na ni vědět taková snaha. Na nás byla zpočátku znát taková desetiminutová nervozita. Chtěli jsme, ale míč nás neposlouchal. Chyběl nám pocit míče, hrozně nám to skákalo a nedovedli jsme se s tím vypořádat. Během první půle jsme převzali iniciativu a začali být lepší. Mohli jsme dohrát pár slibných akcí, ale Kozáčik nás několikrát vychytal. Ve druhém poločase bylo jasně vidět, že máme více ze hry. Líbil se mi náš týmový výkon i dobrá práce obrany, v níž kralovali oba stopeři. Sparťané brankáře Lipčáka ani pořádně neohrozili. Nám naopak ke skórování scházel jen krůček.

Na posledních pět minut jste na hřiště poslal novou posilu, záložníka Martina Marošiho z Petržalky. Kdy jste ho získali?

Přišel v den zápasu, byla to taková rychlovka. Vzali jsme ho na přestup. Zdeněk Dembinný musel místo mě zajet na svaz a tam všechny náležitosti rychle vyřídit. Stihli jsme ho dopsat na soupisku, po Stýskalovi zdědil šestku. Nakonec i zasáhl do hry, protože se zranil Míra Ceplák. Novic Maroši je hráčem do ofenzivy, ale musí se ještě zapracovat. Nebude to tak, že mávnu kouzelným proutkem a on okamžitě začne hrát. Jistě mu to chvíli bude trvat. Je na něm však vidět, že se strašně moc snaží, a touží u nás zůstat.

Ve druhém jarním klání nastoupíte proti Sokolovu. Co můžete od něho očekávat?

Sokolov je kvalitním týmem, je to jeden z těch lepších soupeřů. Potvrdil to i v přípravě, kdy porážel prvoligové týmy, což nám se nepodařilo. Sokolovští umějí dávat góly, jsou ofenzivní. Mají zažitou rychlou hru, dávají si to z první, proto musíme pohlídat jejich útočníky. Bude to především o houževnatosti a bojovnosti, ale snad bude k vidění oboustranně dobrý fotbal. Uvidíme, jaké bude v sobotu počasí a v jakém stavu bude trávník. Na protivníka chceme vletět a hrát trpělivě svou hru. Celý tým bude muset šlapat naplno.

ROMAN BASELIDES