Do úvodních tréninků třineckých fotbalistů se jejich nejlepší podzimní střelec Václav Juřena ještě nezapojil. „Trápí mě nějaké drobné zranění, věřím ale, že to bude brzy v pořádku,“ přeje si autor pěti podzimních tref.

Jak jste si, Václave, užil období bez fotbalu?
Hned jak jsme v loňském roce skončili, tak jsem sedl na letadlo a odletěl za tátou do Anglie. Strávil jsem tam skoro měsíc. I když toho volna nebylo až tak moc, tak jsem se snažil užít si jej co nejvíce. Z klubu jsme dostali instrukce a plán k individuální přípravě. Co šlo, tak jsem odběhal, bohužel jsem si přivodil lehčí zranění, tak jen doufám, že to bude brzy v pořádku.

Vás v jarních odvetách čeká zcela něco nového, co v Třinci dlouho nepamatují. Přezimujete totiž na druhé příčce, rázem jste pasováni na štiku druholigové soutěže…
Tak je pravda, že se na průběžnou tabulku dívá opravdu příjemně. Ale všichni v kabině víme, že je to jen půlka cesty. Ta jarní část sezony bude určitě mnohem těžší. Věřím také v to, že ty týmy, které mají ambice postoupit a jsou momentálně pod námi, tak budou chtít co nejdříve své postavení změnit. I proto se musíme na jaro dobře připravit.

Vám osobně se v podzimních bojích dařilo, vstřelil jste za Třinec pět branek, což z vás udělalo nejlepšího střelce mužstva…
Nebudu lhát, když řeknu, že je to příjemné. Co je pro mě ale hlavní, tak že hraju a sem tam nějaký ten gól vstřelím. Uvidíme, co přinese jaro.

Jste třinecký odchovanec, jaké jsou vůbec ještě vaše fotbalové cíle?
Asi každý hráč v mém věku by se ještě chtěl do té ligy probojovat a zahrát si ji. Já bych se té variantě určitě nebránil, ani možnosti odejít někam do zahraničí. Vše je odvislé samozřejmě od nabídky a klubu, který by se ozval. Bavíme se ale v rovině kdyby. Přiznám se, že teď to ani neřeším a nezabývám se tím.

Zimní přípravy jsou asi pro každého fotbalistu neoblíbené období. Jak vůbec vnímáte tuhle část vy osobně?
Budete se možná divit, ale já tyto přípravy snášel vždy tak nějak v pohodě. Poslední tři roky byly v Karviné a ve Vítkovicích výborné. Letos to bude možná o něco tvrdší, ale je to ku prospěchu celého týmu. Zkrátka odběhat a zvládnout se to musí, je to taková naše povinnost.

Už vám trenér Neček naznačil, co vás v zimě čeká?
On nám nic naznačovat nemusí. Dobře víme, že to bude tvrdé. Prostě se musíte kousnout a vydržet to.

Příprava vám uteče a hned v úvodním jarním kole přivítáte v derby Frýdek-Místek. Jak se na utkání těšíte?
No to bude zajímavý zápas. (zamyslí se) Máme jim určitě co vracet, jelikož na podzim jsme u nich byli herně určitě lepší, jen jsme nedokázali vstřelit gól a prohráli jsme s nimi.

Jak to máte s novoročním předsevzetím? Jste jedním z těch, kteří si je dávají, nebo tento zvyk „nemusíte“?
Nedávám si žádné. Prostě ten život beru tak, jak je.