Zdeněk Černek, kouč vedoucího mužstva I. A třídy z Vendryně, není z dosavadního průběhu zimní přípravy svého celku příliš nadšený. Náladu mu kazí špatný zdravotní stav některých klíčových hráčů. Na marodce je tahoun týmu Stoszek, který se zranil při vánočním turnaji ve fotbálku. „Měl zlomenou zánártní kůstku. Ještě nějakou dobu potrvá, než se k nám přidá. Pokud stihne začátek jara, bude to dobré. Problémů je ale víc. Zcela fit není ani Walek, ukázal se snad jen jednou, v tréninku se zranil také Bačík, jenž má problémy s kotníkem. Brankář Csikán si stěžoval na natažené tříslo, takže to u nás vůbec není růžové," vyjmenoval marody kouč Černek.

Kromě zdravotních lapálií některých hráčů mu dělá starosti rovněž tréninková docházka. „Je to pořád stejné. Hráči trénuji podle chuti. Kdo chce, na trénink přijde, kdo ne, najde si výmluvu. Leden je v tomto směru vůbec nejhorší," posteskl si Černek a přešel ke dvěma přípravným duelům odehraným na zimním turnaji v Třinci. S Tepličkou se Vendryně rozešla bez branek, s Rakovou prohrála 4:2.

„Leden byl o nabírání síly a vytrvalosti. V ničem jsme nestíhali, soupeři nás přehrávali. Pokud nebudeme nachystaní, je zbytečné se vymlouvat na smůlu a chybějící štěstíčko," pokračoval trenér.

V kádru vedoucího celku soutěže se k převratným změnám neschyluje. Gólmanem číslo dvě bude na jaře zkušený Josef Fuják. „Na podzim jsme hráli dobře, proto není důvod do mužstva zasahovat. Míjela nás zranění, naše sestava se stabilizovala. Připravuje se s námi útočník Zdeněk Jaworski. Je velice šikovný, ale záleží pouze na něm, zda se stane nebo nestane našim hráčem," řekl Černek.

Ten před lety jako hráč s Vendryní došel z okresního až do krajského přeboru. Nyní to může dokázat jako trenér: „Moc by se mi to líbilo. Máme náskok, ale bude záležet na tom, jak se nachystáme na jaro."

VENDRYNĚ 10 vítězství, 2 remízy, 1 porážka, 32 bodů, 1. místo. (rom)