Ve dvou domácích duelech jste dával vždy důležité branky. Stáváte se takovým trenérovým žolíkem, který přijde na hřiště a vstřelí gól…
Nevím, co na to říct. Přiznám se, že bych raději hrál, než bych byl tím žolíkem, ale zaplať za to, že jsem to tam trefil a my se tím gólem pak nastartovali. První poločas jsme myslím odehráli velmi dobře, získali tříbrankový náskok. Druhá půle už ale nebyla moc dobrá.

Ten gól byl ale parádní…
(smích) No, lépe jsem to už snad ani nemohl trefit. Stál jsem před šestnáctkou soupeře a najednou se ke mě odrazil míč. Druhým dotekem jsem jej napálil na bránu a míč skončil přímo za tyčku. Hostující brankář asi neměl šanci.

Až na inkasovaný gól v závěru střetnutí jste toho Jihlavě moc nedovolili…
Jak jsem již řekl, ta první půle byla z naší strany opravdu dobrá. Soupeř si sice vytvořil pár brejkových akcí, ale nedotáhli je do konce. Sice jsme toho soupeři moc po změně stran nedovolili, ale příště musíme hrát více odvážněji. Sám už ani nepamatuji, kdy jsme odehráli zápas s čistým kontem. Toho gólu je fakt škoda.

Čím to, že v domácích zápasech se vám daří, ale na hřištích soupeřů jste hodně nevýrazní?
(dlouho se odmlčí) Nevím. Do každého utkání jdeme s cílem zvítězit. Jak do Bystrce, tak i do Uničova, jsme jeli odhodláni udělat pro nejlepší výsledek maximum. Věřili jsme si, ale výkony na hřišti tomu všemu vůbec neodpovídaly. Je třeba se venku chytit nějakým šťastným vítězstvím nebo remízou. Pak to snad prolomíme.

To znamená, že důležitá výhra nad Jihlavou vám pomůže hlavně psychicky?
To určitě, ale jestli to bude mít nějaký příznivější vliv na náš výkon v Břeclavi, to nevím.

V zápase jste nejdříve nastoupil na postu krajního záložníka, ale v závěru jste se přesunul do útoku. Kde se vám hraje lépe?
Asi spíše v té záložní řadě. Ale myslím si, že jsem schopný odehrát utkání na obou postech.

Výhra nad Jihlavou bude asi tou největší možnou pozvánkou na čtvrteční pohárové střetnutí s prvoligovým Brnem?
Tak o tom žádná. Moc bychom si všichni přáli, aby do Stovek přišlo hodně diváků a my jim pak nabídli kvalitní podívanou. Tak, aby se ve čtvrtek zkrátka všichni fotbalem bavili.

Máte již v hlavě svého pohárového soupeře nebo se jím začnete zaobírat až s blížícím se termínem?
Před Jihlavou jsme na pohár vůbec nemysleli. Po tom našem ostudném výkonu v Uničově nás pohár teď nezajímal, jelikož jsme chtěli odčinit nepodařený výsledek.