Máte pro nezdar třineckého týmu nějaké pochopení?

Prohrát ve Žďáru je neomluvitelné! Soupeř je bývalým divizním mužstvem, měl o čtyřicet bodů méně, navíc poslední dva zápasy prohrál. Zápas jsem sice neviděl, ale mám dojem, že ho hráči podcenili a znovu hráli na půl plynu.

Stejné hodnocení zvolil autor zápasového onlajnu. Myslíte, že to tak skutečně bylo?

Naše venkovní zápasy nejsou přesvědčivé, vyhráváme je se štěstím o gól. Hráli jsme v nich špatně, teď jsme dokonce prohráli s posledním. Jak vidno, hráči se prostě od podzimu nepoučili. Pokud do toho nedají všechno, prostě neuspějí. Doma jsme to proti slabším celkům vždy nějak uhráli, ale s těmi silnějšími jsme měli potíže.

Bude mít porážka ve Žďáru nějakou dohru?

Ano, je to možné. Zatím bych nepředbíhal, nejdříve chci získat informace, jak utkání probíhalo. To bude rozhodující. Hráči by se měli nad sebou zamyslet a napravit to.

Myslíte si, že sedmibodový náskok před druhým Frýdkem-Místkem hráčům paradoxně uškodil?

Myslím si, že nám ubližuje především to, že do toho nedáváme všechno. Není to ono, nehrajeme na plný plyn, na plné obrátky. Myslím, že hráči mají rozhodně na víc, než odvádějí. I když se naše mužstvo během zimy prakticky nezměnilo, nemám dojem, že by se výkonnostně někam posunulo.

Třinci teď nezbývá nic jiného, než zabrat na Slovácku a vítězstvím nad jeho béčkem si uchovat čtyřbodový odstup.

Pokud na Slovácku uhrajeme bod, bude to pro nás málo. Sice máme čtyřbodový náskok, ale to není moc. Na druhou stranu je škoda, že jsme ten bod nezískali dnes. Možná by se nám hodil. Myslím, že o postupu se bude rozhodovat v zápasech s Prostějovem a ve Frýdku-Místku.

Zvládnete je?

Na Frýdku-Místku je vidět, že se, na rozdíl od nás, plně soustředí a klíčové zápasy zvládá. My jsme prohráli s posledním, což se jednoduše nedá omluvit. Ale možná je to paradoxně dobře, protože zatím se vyhrávalo a bylo všechno v pořádku. Teď se ukáže pravá morálka našeho týmu. (rom)

FC Žďár n. S. – Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 77. Nedvěd. Rozhodčí: Vostrejž – Šenkýř, Podaný. ŽK: Veselý, Doležal (oba Žďár). Diváci: 310.

Třinec: Bruk – Joukl, Švec, Hupka, Eismann – Matoušek (62. Kyselý), Motyčka – Malíř, Čtvrtníček, Juřena (72. Klimas) – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.