Ze sedmi odehraných zápasů získali fotbalisté Frýdlantu nad Ostravicí v krajském přeboru pouhé čtyři body. Tým spadl na předposlední příčku tabulky a nelichotivé výsledky donutily dosavadního trenéra Miroslava Svobodu ukončit své působení na frýdlantské lavičce.

„Podzimní část sezony se nám vůbec nevydařila. Po naší domácí porážce s Frenštátem ve mě uzrála myšlenka požádat vedení frýdlantského klubu o předčasném ukončení naší spolupráce,“ prozradil našemu sportovnímu redaktorovi v telefonickém rozhovoru Miroslav Svoboda.

Kdo tedy na jeho místo v právě rozehrané soutěži? Na to jsme se zeptali předsedy 1. BFK Frýdlant n. O., Jaroslava Hovjackého. „Ano, mohu potvrdit, že jsme se s trenérem Svobodou vzájemně dohodli na ukončení jeho spolupráce. Každopádně bychom mu ale chtěli poděkovat za práci, kterou pro Frýdlant udělal. Byl zde dva roky a to jsme skončili jednou šestí a poté devátí. Myslím si, že špatné výsledky zde neměl. Teď jsme se ale bohužel dostali do herní krize a to je vždy pak na tom, že buď koupíte pět nových hráčů, nebo se vymění trenér. A s touhle myšlenkou přišel jako první Mirek (Svoboda, pozn. red.), takže jsme se pak vzájemně dohodli,“ řekl Hovjacký z frýdlantského klubu.

Novým trenérem se do konce podzimní části sezony stane Karel Orel, který je znám jako bývalý ligový fotbalista (FC Vítkovice, Baník Ostrava, SFC Opava) nebo jako trenér Frýdku-Místku a naposledy asistent trenéra Paličky v druholigových Vítkovicích.

„Existovala ještě možnost, že bych šel trénovat do jednoho třetiligového klubu, ale vše nakonec padlo. Takže jsem se domluvil s Frýdlantem. Jedná se ale o momentální výpomoc do konce podzimní části sezony. Jaká bude situace potom, to se samozřejmě uvidí. Netajím se tím, že bych rád získal spíš angažmá v profesionálním fotbale, ale to je hodně složité,“ řekl nový kouč Frýdlantu, Karel Orel.

Ten ale do neznámého prostředí nejde. „Frýdlantský kádr poměrně znám. Spoustu kluků jsem již v minulosti trénoval. Hráčský potenciál zde je, ale jde teď o to, aby se vše správně skloubilo. Vím, že problémem je také fakt, že hlavní hřiště prochází rekonstrukcí. Cestování za tréninky do okolí určitě na klidu nepřidá. Co se týče kádru, určitě přemýšlím o posílení kádru. Vše záleží samozřejmě na finančních možnostech klubu a vytipovaných hráčích. Na toto téma budu mít ještě s klubovým vedením schůzku,“ prozradil Orel.