FOTBAL TŘINEC – MFK KARVINÁ 1:3 (0:2)

Ofenzíva chatrná, defenzíva snad ještě horší. S fotbalovým Třincem to jde na jaře doslova od desíti k pěti. Nefungující mužstvo uhrálo pouhých 10 bodů, což je druhý nejhorší výsledek v novodobých dějinách samostatné české ligy. Prohra s regionálním konkurentem je jen důsledkem skřípajícího třineckého soukolí.

Jedenáctka trenéra Nečka, v níž se poněkud překvapivě neobjevily opory Chlebek s Lipčákem, zahrozila jako první, ale hlavička Doležala po rohovém kopu vyznačený prostor minula. Druhou gólovou možnost měl těsně před přestávkou Szmek, avšak hostující gólman Kučera dokázal jeho střelu eliminovat.

Domácí fotbalisté sázeli na dlouhé míče, které ovšem hosté z Karviné sbírali a přeměňovali v rychlé kombinační akce. Bruk se musel mít na pozoru, už po 15 minutách likvidoval střelu Cika po standardní situaci aktivního Milosavljeva.

Vedoucí gól vstřelili hosté – po rohovém kopu se míč dostal k Mišinskému a ten již věděl, kam patří. Karvinským to ale zřejmě bylo málo – těsně před pauzou Opic uviděl nedůsledně bráněného Milosavljeva a svěřenci kouče Balcárka byli o dva kroky napřed.

Nespokojený trenér Třince Jiří Neček sáhl o poločase ke dvěma změnám. Ty jeho svěřencům prospěly jen částečně, protože po akci Szmeka a centru Malíře zkorigoval skóre Hanus. Brankář Bruk, který předtím vytěsnil střelu Kostolányho, záhy kapituloval potřetí. Po precizně provedeném přímém kopu se z třetího úspěchu radoval znovu Mišinský. Na druhé straně mohl udeřit Hanus, ale jeho výtečná střela se svezla po břevně a odrazila se před brankovou čáru.

„Karvinou jsme doma chtěli něčím zaskočit, jenže nakonec to dopadlo úplně jinak a ona v prvním poločase zaskočila nás,“ smutnil autor jediného gólu Třince František Hanus. Oba trenéři byli na závěrečné tiskovce v odlišném rozpoložení.

„Kluci předvedli zodpovědný, profesionální přístup, se kterým jsem spokojen. Nelíbila se mi jedna věc, a sice ta, že za stavu 0:2 jsme naprosto zbytečně polevili,“ poznamenal trenér Karviné Jiří Balcárek.

„Hosté vyhráli zcela zaslouženě, jakoby na nás pořád měla špatný vliv hra o desíti ve Zlíně,“ zamyslel se domácí Jiří Neček. S letošním druholigovým ročníkem se Třinečtí rozloučí na Žižkově.

Rozhodčí: Nenadál – Vysloužil, Nádvorník. ŽK: Ceplák – Ciku. Diváci: 640.

Třinec: Bruk – Lisický, Hupka, Martinčík, Byrtus (75. Joukl) – Malíř, Ceplák, Maroši (46. Hanus), Eismann – Szmek, Doležal (46. Onuchukwu). Trenér: Jiří Neček.
Karviná: Kučera – Hoffmann, Suchý (46. Štajer), Buryán, Ciku (71. Slončík) – Jursa, Kostoláni, Pavlík, Milosavlejv – Mišinský, Opic (84. Pontus). Trenér: Jiří Balcárek.