Před rokem odešel na roční hostování do Frýdku-Místku. Na severu Moravy si jej zdejší fanoušci zvolili nejlepším fotbalistou klubu za rok 2010, takže není divu, že střelec třinácti branek si vysloužil opět pozvánku do prvoligové přípravy klubu ze Slovácka.

V kádru trenéra Miroslava Soukupa se chce rodák z Bílovic v letošním ligovém ročníku konečně prosadit a vstřelit svoji první ligovou branku. Šanci rozhodně má. „Je daleko rychlejší a dynamičtější než když ze Slovácka odcházel,“ komentoval jeho první tréninkové dny v klubu asistent trenéra Soukupa Jiří Dekař.

Milan Kerbr věří, že v následující sezoně zaujme diváky nejen svým tetováním, které pokrývá jeho celou levou ruku. „Mám tam symboly, které mně něco připomínají. Není to jenom ruka, mám tetování i na zádech a na prsou. Jsou tam iniciály rodiny, jsem věřící a mám na rukou vytetované symboly církve. Taťka má také tetování, je to asi taková rodinná droga,“ vysvětluje Kerbr, který stojí na prahu své nové fotbalové šance.

„První liga je pro mě velký cíl, chci trenérovi dokázat, že fotbal hrát umím. Beru to po fotbalové stránce jako novou životní šanci. Po mém odchodu se kádr nijak podstatně nezměnil. Věděl jsem, do čeho jdu, většinu kluků znám, nepřišel jsem do neznámého klubu,“ povídá syn někdejšího reprezentanta.

Na svém kontě má patnáct ligových minut z podzimu 2009, když nastoupil proti Teplicím. V nové sezoně by tuto statistiku rád vylepšil, jeho velkým snem je zapsat se poprvé do listiny prvoligových střelců. „Budu rád za každou minutu. Konkurence je velká, ale budu dělat maximum, abych se do sestavy dostal. Doufám, že můj první ligový gól přijde co nejdříve,“ přeje si odchovanec Slovácka, kterého si většina lidí spojuje s jeho slavnějším otcem.

„Snažím se svým jménem prokopat do první ligy za sebe. Chci, aby lidi věděli, že Milan Kerbr mladší dal pěkný gól nebo zaujal hezkou akcí,“ přeje si dvaadvacetiletý fotbalista, který má s klubem dvouletou smlouvu.

(std)