„V zásadě jsem spokojen, i když bych byl radši, kdyby to hráči nakonec dotáhli k penaltám. Drželi se ale pokynů, Třinec v přípravě trápil i prvoligová mužstva, má výborný tým, takže mě těší, že jsme s ním dlouho drželi krok,“ pravil na úvod kouč Jadrný, než zodpověděl další dotazy.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

V prvé řadě jsem rád, že si mí hráči to své uhráli. Chyběl kousek a rozhodovaly penalty. Objektivně je třeba přiznat, že Třinec byl lepší a vyhrál zaslouženě. Vytvořil si určitě víc šancí než my. Gólman Szarowski, asi nejlepší hráč na hřišti, nás podržel. Převaha Třince se ovšem předpokládala, vždyť to jsou profíci. My se nemáme za co stydět.

Výsledky v přípravě měl soupeř výborné, neděsily vás?

Ano, jeho přípravné výsledky budily respekt. My jsme je samozřejmě registrovali, proto jsme chtěli hrát klasicky zezadu, s maximální obezřetností a bez chyby, tak jako se proti favoritům musí hrát. I kdyby takové výsledky Třinec neměl, hráli bychom podobně. Proti druholigovým týmům musíte vycházet ze zabezpečné obrany, to jinak nejde. Kluci to nakonec odmakali, odbojovali. Sáhli si na dno, nemůžu jim nic vytknout, naopak jim děkuji za výkon i přístup k zápasu. Snad to tak bude pokračovat i v mistrovské soutěži.

Jakou jste proti Třinci stanovil taktiku?

Rozestavení jsme určili do formy 4–4–2, přičemž důležité bylo napadat Třinec od půlicí čáry, aby neměl šanci rozvinout kombinaci. Filip Kadlčák měl zajišťovat obranu ještě v roli štítového hráče, jeho bratr Zdeněk byl více vysunutý. Prvořadé bylo přečkat poločas bez inkasovaného gólu, a to se podařilo. Kalkulovali jsme s přibývající nervozitou Třince. Taktika nám vycházela až do 86. minuty. Můžeme si jen postesknout, že jsme přečkali několik tutovek soupeře a pak dostaneme gól z centrovaného míče. To je škoda.

Jak byste zhodnotil úroveň utkání?

Třinec si vytvořil dostatek šancí na gól, ale my jsme rovněž měli světlé momenty. Takové čtyři dobré šance z naší strany jsem tam viděl, škoda, že se neujala ta Zdeňka Kadlčáka. Celkově to byl pohledný zápas, divákům se musel líbit, protože hluchá místa tam prakticky nebyla.

Během zápasu se spustil silný déšť a tráva nasákla vodou. Pomohlo vám to?

Bylo to těžké pro oba. Po takové průtrži vám ztěžknou nohy i balon, na vodě nelze moc kombinovat, takže upřednostňujete hru vzduchem, ale samozřejmě – takovýto terén je vždy příznivější pro bránící mužstvo, což jsme byli my. Za nějakou extra výhodu to ale nepovažuji, soupeře jsme ubránili i v době, kdy nepršelo a trávník mokrý nebyl. I z toho důvodu musím kluky znovu pochválit. Vždyť pro Třinec to byla vlastně generálka na soutěž, s přípravou začal mnohem dříve, nás ještě čekají dva týdny do zahájení soutěže.

Jakým stylem se v ní chcete prezentovat?

Rádi bychom navázali na jaro, respektive na celý minulý podařený ročník. Zůstaneme u tradičního rozestavení 4–1–3–2, ke kterému jsme loni přešli. Důvodem bylo, že jsme chtěli vyvrátit pověst vyloženě defenzivního mužstva, které jen brání. My se naopak chceme snažit o útočný styl, kterým bychom chtěli přilákat diváky. To právě rozestavení 4–1–3–2 splňuje. Nevýhodou je, že se jedná o otevřenější styl hry, díky čemuž jsme v závěru jara také dost inkasovali. No ale aspoň se diváci nenudili. V přípravě jsme se zaměřili na to, abychom v tomto rozestavení nedostávali tolik branek. Když je ale budeme především dávat a vyhrávat třeba 4:2, tak budu taky spokojen.