Pozvánka na akci. Bývalý hokejový obránce Pavel Kubina, který v prosinci ukončil svou úspěšnou kariéru, už deset let pořádá v létě charitativní fotbalové zápasy. Nyní zavítá poprvé právě do Frýdlantu nad Ostravicí. „Pro naše kulaté výročí jsme hledali útulný fotbalový areál v Beskydech. Jsem rád, že nastoupíme právě ve Frýdlantě, kde mají krásný fotbalový areál," uvedl Pavel Kubina, který pochází z nedalekých Janovic.

Pro červencový zápas získal do svého týmu osobností, za který pravidelně nastupují hokejisté Vladimír Vůjtek, František Černík, Miloš Holaň, Marek Malík, Rostislav Olesz Roman Polák, velkou posilu z řad bývalých českých fotbalových reprezentantů.

Dres Kubina Teamu totiž poprvé oblékne vítěz Ligy mistrů a bývalá velká hvězda AC Milán Marek Jankulovski. „Vážím si toho, že si s námi půjde zahrát. Vítěz Ligy mistrů za nás ještě nikdy nehrál a věřím, že i i pro všechny fotbalové fanoušky to bude zážitek," pokračoval Kubina. Potvrdil, že výtěžek akce poputuje na charitativní účely. „Šek na padesát tisíc korun předáme opět před zápasem," pokračoval Kubina, který se z Ameriky vrátí domů příští týden.

Vstupné na benefici, která začíná v 17 hodin, je 50 korun. Děti a ženy mají ale vstup zdarma! „Je to jedna z našich podmínek, aby děti a ženy vstupné neplatily. Věříme, že lidi na benefici přijdou," poznamenal Kubina, který svůj tým doplní také o další bývalé nebo současné fotbalisty. „Minimálně na autogramiádu přijede Venca Svěrkoš," prozradil další zvučné jméno své sestavy Kubina.

Oželet musí starty dalších dvou bývalých reprezentantů Radka Látala a Pavla Srnička. Oba si totiž musejí plnit trenérské povinnosti s Košicemi, resp. Spartou Praha. „Radek Látal hraje v tomto termínu zrovna slovenský Superpohár proti Slovanu a Pavel Srniček je na soustředění v Itálii. Věřím, že se mi ale tým do konce příštího týdne podaří ještě doplnit," dodal Kubina s tím, že kompletní soupisku oznámí příští týden. Mediálním partnerem Kubina Teamu je už deset let Moravskoslezský deník.