Soupiska je doslova nabitá bývalými a současnými skvělými hokejisty ze zámořské NHL. Kromě Pavla Kubiny tak fotbalové umění ukáží také Filip Kuba, Marek Malík, Roman Polák, Tomáš Fleischmann, Rostislav Olesz, Vladimír Vůjtek, Miloš Holaň nebo František Černík.

Tým pak tradičně doplní současní a bývalí fotbalisté Baníku v čele se současným kapitánem Václavem Svěrkošem a trenéry Martinem Svědíkem a Vítem Baránkem. Koučem Kubina Teamu, jehož barvy obléknou také další bývalí hráči Baníku Petr Samec nebo Peter Drozd, je současný kouč slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek starší.

Vozík pro Katku

Fotbalový projekt Pavla Kubiny znovu pomůže dobré věci. Z výtěžku jeho exhibice ve Frýdlantu nad Ostravicí bude spolufinancován nákup speciálního invalidního vozíku pro postiženou Kateřinu Matulovou. „Chystáme ještě jedno překvapení, ale to přijde na řadu až před zápasem," uvedl Pavel Kubina, jehož tým zápasem proti týmu z krajského přeboru oslaví své desetileté výročí. Bývalý reprezentační obránce a vítěz Stanleyova poháru, který v prosinci ukončil kariéru a trvale žije na Floridě, kvůli charitativnímu utkání na pár dnů přiletěl domů.

„Když jsme před deseti lety s těmito akcemi začínali, nenapadlo by mě, že to tak dlouho vydrží. A jsem za to moc rád. Pokaždé se snažíme nějak finančně pomoct tomu, kdo to potřebuje, a vidím, že to má nějaký smysl. Jsem hrdý na své spoluhráče a hlavně kamarády, že to cítí stejně," řekl Kubina.

Sobotní duel ve Frýdlantu začíná v 17 hodin, lístek stojí 50 korun a děti a ženy mají vstup zdarma. Mediálním partnerem Kubina Teamu je už deset let Deník.

POHLED DO HISTORIE 

Aleš Buksa, úspěšný podnikatel a majitel společnosti LR Health & Beauty Systems.Jak vznikl Kubina TeamDobře si pamatuji, když za mnou před deseti lety Pavel Kubina, jinak můj velký kamarád, přišel, zda bych do toho jako generální partner nešel.

Mně se ten projekt od začátku líbil, a to hlavně pro svou myšlenku. Ale abych byl úplně upřímný, tak jsem nečekal, že Kubina Team vydrží tak dlouho.

Spíše jsem si i já na začátku myslel, že se jedná o krátkodobý projekt, že to kluky přestane bavit a po pár ročnících vše skončí. Jsem strašně rád, že jsem se mýlil. A hned vysvětlím proč.

Každý zápas předá Kubina Team šek na padesát tisíc postiženému dítěti, které většinou vybírají přítelkyně, dnes už vlastně manželky hráčů. To se mi hodně líbilo, že kluci myslí i na charitu a pomoc potřebným.

I já totiž tvrdím, že právě známé osobnosti a úspěšní sportovci by v tomhle směru měli jít všem příkladem.

Navíc po každém utkání si všichni společně sednou a povídají si o sezoně i běžných starostech, které i tihle kluci, ať už hokejisté nebo fotbalisté, mají. Prostě spojí užitečné s příjemným.

Moc mě mrzí, že v sobotu nemohu na exhibici dorazit, protože jsem na dovolené. Ale věřím, že vyjde počasí, na stadionku ve Frýdlantu bude vyprodáno a všichni se budou dobře bavit.

Aleš Buksa (majitel společnosti LR Health & Beauty Systems, která je už deset let hlavním sponzorem Kubina Teamu)