Tomu se říká věrnost rodné vesnici. Hokejový obránce Toronta a čestný obyvatel Janovic Pavel Kubina připravil na páteční pozdní odpoledne pro všechny fanoušky z širokého okolí příjemný dárek.

Každý návštěvník fotbalové exhibice mezi domácím týmem Janovic a Kubina Teamem dostane pivo Radegast zdarma.

Členové Kubina Teamu

„Je to poslední zápas letního turné Kubina Teamu, takže chceme, aby přišlo co možná nejvíce fanoušků. Zase tady celý rok nebudeme, tak si to chceme užít,“ poznamenal Kubina, který tak dodatečně s občany Janovic oslaví třicáté narozeniny. „Doufám, že příští rok budeme slavit přímo na hřišti i postup fotbalový,“ narážel Kubina na skutečnost, že Janovice spadly do okresního přeboru. Právě páteční exhibice má být začátkem nové etapy janovického fotbalového klubu.

„V pátek bychom rádi všem fanouškům představili i novou posilu Janovic. Můžu odpovědně říci, že tak slavný fotbalista ještě okresní přebor nehrál,“ usmál se Kubina, který v závěru minulé sezony pomáhal Janovicím přímo na hřišti. Ze sestupu nakonec velkou vědu nedělal. „Byli jsme všichni naštvaní, ale zase si na druhé straně říkám, že všechno zlé je k něčemu dobré,“ dodal Kubina, jehož tým se představí v obvyklém složení s hokejisty Malíkem, Oleszem, Kubou a dalšími. Moderátorem exhibice je Jirka Basta.


Závěrečné utkání letního turné sehraje v pátek 3. 8. Kubina Team tradičně v Janovicích. Zápas začne v 18 hodin. Děti mají vstup zdarma a vstupné činí 20 korun.

Sestava Kubina Teamu bude mít posilu v podobě Jakuba Kahouna


Tým sportovních osobností přijede do rodiště Pavla Kubiny opět v nejsilnější možné sestavě v čele s hokejisty Pavlem Kubinou, Filipem Kubou, Markem Malíkem a Rostislavem Oleszem. „Chybět ale nebude ani Radek Látal, Ivo Schmucker, nebo Franta Černík,“ poznamenal Kubina.
Další posilou je baníkovský šéf Jakub Kahoun (na snímku), který už v Janovicích jednou za Kubina Team hrál, takže považuje tamní hřiště skoro za své domácí. „Trávník tam je výborný, skoro jako ve Wimbledonu,“ usmál se bývalý úspěšný tenista Kahoun, který se na utkání těší. „Bude to super odreagování před nedělní ligovou premiérou na Bohemce,“ dodal Kahoun.