Do startu dalšího ročníku MSFL vám již schází necelé dva týdny. Když se ohlédneme za přípravou týmu, jak ji hodnotíte?

Co se týče nejprve dnešního duelu, tak musím podotknout, že jsme sem jeli o několik dní dříve na soustředění. Kluci trénovali dvoufázově a tím, že po tak náročných dnech zvládli nakonec toto těžké utkání, tak to můžu být spokojen. Co se týče naší přípravy, tak ta probíhala zcela bez větších problémů. Kádr jsme se snažili vhodně doplnit a už by v podstatě neměl doznat větších změn. Teď už nás jen čeká víkendová generálka doma s Frenšátem a pak ostrý start s Břeclaví.

Máte už jasno o základní sestavě?

Myslím si, že oproti té dnešní sestavě tam už moc změn nebude. Možná se mohou vyskytnou dvě tři, ale to se ještě uvidí. Nově vytvořený kolektiv se pomaloučku rýsuje. Těch dvanáct či třináct jmen je, ale že by měl někdo v kádru místo jisté, tak to rozhodně ne.

Frýdecký kádr se oproti jaru opět hodně změnil. V Karlovicích nastoupili v podstatě pouze tři hráči, kteří zde hráli v minulé sezoně (Němec, Cabák a Staněk, poznámka redakce). Lze již porovnat sílu těchto dvou týmů?

Tak to je velice těžké. Myslím si, že vše naznačí až úvodní zápasy nové sezony. Ten máme, dá se říct, opravdu těžký. Ale po tom týdnu, který jsme tady společně s hráči absolvovali, mám pocit, že takový ten týmový duch, který jsme na jaře postrádali, se rozhodně zlepšil. Tvoří se zde vynikající parta, která bude táhnout za jeden provaz, takže v tom vidím takové první a velké plus nově tvořeného mužstva.

Jak vy osobně vnímáte možnost narazit ve 3. kole poháru na pražskou Spartu?

Teď, když jsme už přes Karlovické přešli, tak je to samozřejmě lákavé. Já jsem ale před úvodním kolem poháru jednoznačně upřednostňoval kvalitní přípravu na soustředění. My jsme si nemohli vůbec připustit kvůli nějakému pohárovému střetnutí vypustit celý týden přípravy. Co by nám to dalo, kdybychom sice přitáhli do Stovek Spartu, ale naopak se pohybovali někde ve středu tabulky. Já musím kluky připravit na celou sezonu.

Takže vaše cíle s Frýdkem budou opět co nejvyšší? Chcete se pohybovat ve vrchních patrech třetiligové tabulky?

Samozřejmě, že se chceme pohybovat na špici tabulky. V zimě pak podle našeho umístění rozhodneme na co se zaměříme. Našim cílem je pohybovat se kolem třetího či čtvrtého místa.

Koho považujete za favorita letošní MSFL?

Já už to někdy jednou říkal. Ta třetí liga se letos ještě více zkvalitnila. Postoupil zde Baník B a ten jistě nebude chtít hrát o záchranu. Své určitě řeknou i v Hlučíně, ale i v ostatních městech jako je Břeclav, Znojmo či Olomouc. Takových osm týmů se klidně může zapojit o postupovou příčku. Jak říkám, MSFL bude letos hodně kvalitní, vyloženého outsidera zde nevidím.

Nemůžu se nezeptat. V jistém periodiku se objevila zpráva, že jste v hledáčku nového reprezentačního kouče Rakouska Karla Brücknera na post asistenta. Jak to tedy s vámi vypadá?

Momentálně k tomu nemůžu nic říct. Během tohoto týdne bych měl snad vědět více.