Osmatřicetiletý obránce spojil celou svou kariéru s Frýdkem-Místkem a nic na tom měnit nehodlá. Kapitán Valcířů dostal od vedení nabídku na novou smlouvu, kterou bez váhání přijal. „Jsem rád za každý rok, který můžu hrát. Je to pro mě srdeční záležitost,“ řekl Literák, jenž v uplynulém ročníku MSFL zasáhl do 15 zápasů a vstřelil v nich dva góly.

Zkušený obránce prodloužil kontrakt o rok, nikde ale není dáno, že by nemohl hrát i déle. „Jeden pán mi jednou řekl, abych hrál, dokud budu moct. A já zatím můžu. Budu rád, když budu moct hrát co nejdéle,“ tvrdí Literák.

Spokojeno s tím, že se jeden z lídrů Valcířů ještě nechystá do sportovního důchodu, je i vedení klubu. „Je to skutečná osobnost. V šatně, na hřišti a vlastně i v celé soutěži,“ řekl sportovní ředitel A týmu Daniel Černaj. „Doufám, že se bude loučit až za pár let,“ dodal.

Valcíři v letošní nedohrané sezoně MSFL skončili na třetím místě. Příští rok by ale zase měli útočit na postup do Fortuna národní ligy. „Chceme hrát o nejvyšší příčky,“ slibuje fanouškům Literák.