Dobratická hráčka ale začala nejprve s basketbalem, kdy dva roky hrávala za frýdecko-místecký BK po vedením trenéra Petra Coky. Táta ovšem trénoval v Dobré přípravku a malá Dominika s ním trávila na hřišti spoustu času. „Zřejmě to byl tento fakt, že u ní uzrálo rozhodnutí dát se na dráhu fotbalistky,“ myslí si po čase Tomáš Lepík. Deník si s nadějnou hráčkou na chvíli popovídal.

Kde jste vlastně s fotbalem začínala?

Od malička jsem hrála fotbal s klukama před barákem a na hřišti v Dobré. Hrozně mě to bavilo. Pak jsem zkusila hrát basket, který mě po čase omrzel a já se tak vrátila zpět k milovanému fotbalu. V Dobré jsem sehnala několik holek a začaly jsme spolu trénovat. Po nějaké době jsem měla možnost hrát fotbal za doberské žáky a vstřelila i nějakou tu branku. Nevím, jestli to můžu považovat za úspěch, ale jednou se mi podařilo během tréninku sestřelit nějakého ptáka, který zrovna letěl nad hřištěm, naštěstí se mu nic nestalo a po dopadu na zem se otřepal a pokračoval dál v letu. (smích)

To vás asi nebudou mít rádi ochranáři naší přírody?

Byla to jen náhoda. Zvířata mám náhodou ráda. Doma máme pejska a toho rozhodně na hřišti nesestřeluji. Je to moje zlatíčko.

Hrála jste v Dobré s klukama. Jaký je podle vás rozdíl mezi mužským a ženským fotbalem?

Tak rozdíl tam určitě je. Někdy menší a někdy zase větší. Ono záleží však na kolektivu. Vždy se říkalo, že holky fotbal hrát neumí, ale někdy je ženský fotbal lepší, než ten mužský a některé holky jsou lepší, něž někteří kluci.

Například vy?

To neříkám, nejde hodnotit sama sebe.

Než jste šla do Dobratic měla jste nějaké informace o klubu?

No moc jsem toho nevěděla. Věděla jsem jen, že byly párkrát trénovat v Dobré na umělce, ale jinak nic.

Přesto jste se rozhodla jít do Dobratic na hostování. V čem jsou Dobratice jiné než Dobrá?

Tak hlavní rozdíl je asi ten, že Dobratice hrají soutěž. V Dobré není zatím vůbec nic. Do Dobré chodí na ten fotbal taky méně holek, než do Dobratic, ale chodí a to je hlavní. V obou týmech se však sešly super holky.

Co máte v plánu po skončení hostování, chcete jít zpět do Dobré, nebo přestoupíte do Dobratic?

Tak v Dobraticích bych chtěla zůstat pokud možno co nejdéle, ale také záleží na doberském vedení.

Vy jste ale do Dobratic nepřišla sama, přišla s vámi ještě Nikola Smolíková. Bylo pro vás rozhodující, že jste mohly jít z Dobré obě?

Určitě ano. S Nikolou se známe už dlouho, takže když šla ona, chtěla jsem i já.

Ženský tým přešel do Dobratic z Lískovce, za který hrála Markéta Lepíková, je to vaše příbuzná, nebo jen shoda jmen?

Je to má sestřenice. Když hrála v Lískovci, tak mi občas vykládala zážitky ze zápasu. Jak střílela jeden gól za druhým, byla vážně dobrá. Poté však nastoupila na vysokou školu do Olomouce, takže fotbal pak nestíhala. Když však někdy přijede domů, tak si se mnou jde ráda začutat.

Vaše trenérka nedávno zpochybnila výkony rozhodčích v ženské soutěži. Jak se na celou věc díváte naopak vy?

Myslím si, že v téhle věci má naprostou pravdu. Kdo nebyl na zápase v Holešově, tak opravdu neví. Ale aby rozhodčí říkal hráčce ať drží tlamu nebo kulhej, tak takový rozhodčí nemá vůbec zápasy pískat.

Jak by se podle vás měla situace s rozhodčími vyřešit?

Tak určitě by se ta situace měla nějak řešit a on sám by si měl uvědomit, jestli chce vůbec pískat a jestli ho to baví. Pokud však chce pískat tímhle způsobem, tak ať na hřiště vůbec nechodí.

Nedávno vám trenérka dala test z pravidel. Jak jste vůbec v testu dopadla?

No neříkám, že nejlépe, ale také neříkám, že i nejhůře. Takové ty obecné věci by docela šly, ale můj odhad na vzdálenost moc nevyšel.

Spousta dobratických fotbalistek by si chtěla zahrát v nejvyšší soutěži. Máte stejný cíl?

Ono nic není nemožné, bylo by pěkné podívat se jednou do první ligy. Kdo by tam nechtěl, že? Ale myslím si, že naše umístění v tabulce je i nyní uspokojivé, zvlášť po tom, na jakých příčkách jsme byli před posledními čtyřmi zápasy.

Jste ofenzivní fotbalistka. Kterého fotbalistu, nebo fotbalistku uznáváte, nebo kdo je vaším vzorem?

Můj vzor? Nemám stanoveného jednoho hráče či hráčku. Mám jich více, ale líbí se mi hra Franka Lamparda, Davida Beckhama nebo Pavlíny Ščasné.

Vzpomenula jste zrovna Pavlínu Ščasnou, která se zrovna nedávno vzdala reprezentace. Pomyslela jste někdy na to, že byste chtěla jednou vyběhnout na trávník v dresu se lvíčkem na prsou?

Mé ambice tak vysoké nejsou, ale kdyby mi někdo dal v budoucnu takovou nabídku, neváhala bych.

A co takhle se vypracovat alespoň v dobrou hráčku?

Jsem v Dobraticích a tady je každá fotbalistka něčím dobrá. Nechci se nějak chválit, ale když se řeknou Dobratice, každému musí dojít, že tam jsou jen samé dobré fotbalistky.

ZBYNĚK POPOVSKÝ