V zápase sice měli optickou převahu fotbalisté Lískovce, ale hraje se na góly. Když nejdříve Broulík orazítkoval tyč a o chvíli později Pešek hlavou přestřelil prázdnou branku, udeřili hosté.

Běžela 27. minuta a Novojičínští šli do vedení po standardní situaci. A za další tři minuty se měnilo skóre podruhé. Rozhodčí nepostřehl, že hostující útočník si pomohl k míči rukou, trefil břevno a na dorážku již brankář Dittert nedosáhnul.

Hosté, spokojeni se stavem, hráli ze zabezpečené obrany a výhru si bezpečně pohlídali. Lískovec tak ve svém premiérovém ročníku v divizi obsadil desátou příčku.

„Čekají nás velké změny v kádru,“ tajemně prozradil hrající kouč Lískovce Martin Šrámek.

Lískovec: Dittert – Staník, Maléř (J. Myšinský), Nováček, Vodička – Pešek, Kubáň (46. L. Myšinský), Šrámek, Chlebek (70. Plešek), Holý – Broulík. Trenér: Martin Šrámek.

(zd)

Fotbal v Lískovci slaví již 50 let od svého založení

Na fotbalovém hřišti v Lískovci proběhne v sobotu 25. června oslava 50 let od založení fotbalového oddílu. Začátek akce je naplánován na 15 hodinu, kdy se v prvním utkání představí hráči bývalého B týmu z 90 let proti hráčům nad 50 let, kteří zažili v roce 1978 postup do okresního přeboru.

V dalším utkání, které začne v 16 hodin, nastoupí proti sobě nejúspěšnější generace Realu Lískovec, mužstva třicátníků a čtyřicátníků, kteří se zasloužili o zlatou éru lískovecké kopané. Vzestup Lískovce začal postupem do okresního přeboru v roce 1993, další postup do I. B třídy přišel v roce 1995.

Nejúspěšnějším obdobím bylo posledních šest sezon, kdy v roce 2005 postoupil lískovecký Real do I. A třídy. O dva roky později už z toho byl postup do krajského přeboru a v roce 2010 další posun o stupínek výše, do Moravskoslezské divize.

V hlavním utkání nastoupí pak domácí divizní celek proti Kubina Teamu (hraje se od 17.30 hodin), který povede jako kapitán držitel Stanley Cupu a mnohonásobný reprezentant v ledním hokeji, Pavel Kubina. Navíc bude mít tento duel slavnostní charakter, jelikož se se svou bohatou kariérou rozloučí dlouholetý kapitán Lískovce a opora zadních řad František Vodička, který za Real odehrál úctyhodných 15 sezon.

Slavnostní odpoledne, kterým bude provázet známý ostravský moderátor a bavič Jiří Basta, bude pokračovat ve večerních hodinách posezením s hudbou. Vstupné na oslavu lískovecké kopané je dobrovolné a výtěžek celé akce bude věnován na rozvoj mládežnické kopané v Lískovci.