FK Nový Jičín - Real Lískovec 0:0

S cílem neprohrát odjížděli hostující fotbalisté na hřiště nedalekého Nového Jičína. Po faulu na Polonyiho měl jako první možnost skórovat Plešek, ale mířil pouze do lískovecké zdi. Hosté o sobě dali poprvé vědět v 17. minutě a hned mohli jít v Novém Jičíně do vedení. Před Šromem se zjevil osamocený Václavík, ale domácí brankář jeho pokus vyrazil na roh. Za dalších jedenáct minut se vřítil do šestnáctky Němec, obešel i Šroma, ale z úhlu nastřelil tyč. Jednu z mála domácích šancí v první půli měl na svědomí Moravčík, jeho centr však proletěl vápnem Lískovce bez povšimnutí. Po nákopu Knappa se v závěru poločasu ocitl ve velké šanci znovu Němec, pohotový Šrom bohužel jeho pokus dokázal vyrazit. „První poločas byl z naší strany jednoznačně špatný. Neměli jsme náboj, chyběla aktivita a bylo to bez pohybu. I když jsme se hráče snažili nabádat, aby hned od začátku navázali na výkon z Morkovic z poslední půlhodiny, tak se to nepodařilo a navíc tam měl Lískovec velké šance," vracel se k první pětačtyřicetiminutovce trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

Po změně stran se aktivita překlonila na stranu domácích a hosté hrozili především z brejkových situací. Do největší šance hostů se dostal Fasuga, brankář Šrom znovu podržel svůj tým. Ještě předtím mohli skórovat domácí fotbalisté, když po centru Moravčíka lízl míč hlavou Polonyi a Polách předvedl skvělý zákrok. V největší šanci domácích se po hodině hry ocitl Polonyi, který pálil z otočky do břevna. Odražený míč se dostal k Hanzelkovi, který se tak ihned po svém příchodu na hřiště ocitl ve velké šanci, ale ani jeho dorážka první gól v utkání nepřinesla. S přibývajícím časem se čím dál více hrálo na polovině Lískoveckých, kteří zahrozili už jen ranou Pařenici, kterou musel vyboxovávat Šrom. Dvě minuty před koncem se po nedorozumění hostujících obránců dostal ke střele Moravčík, který rozvlnil síť, bohužel pro domácí fanoušky však pouze tu boční. „Byl to zápas o dvou poločasech. V prvním jsme domácí jasně předčili a měli jsme asi čtyři vyložené šance, ale gól jsme nedali. Ve druhém poločase byla na domácích hráčích více vidět větší touha po vítězství a zatlačili nás. Z naší strany už tam byly nějaké chyby, ale vždycky jsme se z nich dokázali dostat. Domácí byli ale ve druhé půli lepším týmem. Kromě břevna a následné dorážky však vyložené šance neměli," hodnotil duel trenér lískoveckého Realu Jiří Krejčí.

I po tomto kole tak zůstávají oba týmy na stejných bodech. Lískovec však s jedním zápasem k dobru. „V šatně jsme si řekli, že takhle to nejde a musíme začít mnohem aktivněji, ale Lískovec to zezadu odehrál velmi zkušeně. Získával většinu vysokých i odražených balonů. V zoufalém tlaku v posledních minutách se nám už nepodařilo překlopit vítězství na naši stranu," dodal k bezbrankové remíze Pavel Pumprla.

Rozhodčí: Mojžíš - Richter, Těšina. ŽK: P. Plešek - Mikulenka, Hlavatík. Diváci: 100.

Lískovec: Polách - Hlavatík, Šrámek, Knapp, Dvořák - Fasuga (62. Pařenica), Škorik, Němec, Mikulenka, Pánek (90. Řeha) - Václavík (83. Piváček). Trenér: Jiří Krejčí.