NOVÝ JIČÍN – SOKOL LÍSKOVEC 0:3 (0:1)

Již začátek zápasu naznačil, že v bojovném utkání půjde o drobnosti, které zápas mohou rozhodnout. Domácí kontrolovali průběh hry a dlouho se hrálo spíše o střed hřiště s občasnými výpady do šestnáctek. Oba brankáři ale moc práce neměli, protože jejich práci pokryla obrana. Ve 31. minutě se k rychlé rozehrávce hostí za obranu Nového Jičína dostal volný Lukáš Myšinský a pod padajícím gólmanem poslal hosty do vedení – 0:1.

Vstup do druhé půle byl ve znamení tlaku Novojičínských, ale k výraznějšímu ohrožení hostující brány nedošlo. V 51. minutě přišla pro domácí pohroma. Po jednom z centrů odstoupil pro zranění Jakub Hanzelka a navíc Gelnar viděl červenou kartu, čímž vyvrcholily nepřesnosti rozhodčích. Vzniklého zmatku využili hostující hráči, když v 59. minutě přostřelil domácího gólmana Broulík – 0:2. Další snažení domácích utnul v 82. minutě opět Broulík, který zužitkoval centr Chlebka – 0:3. Poté museli hosté čelit drtivému tlaku domácích, ale ani střely Dutky ani průnik Kalicha skóre již nezměnil.

„Myslím si, že jsme v utkání byli lepší, přestože ta produktivita vyzněla lépe pro hosty. Co se týká herního projevu, nemohu hráčům nic vytknout, až na koncovku. Nedali jsme branku, a pak si nemůžeme na nic stěžovat. Za šest zápasu jsme dali tři branky, což je hodně málo. Konec jsme určitě nedohráli vabank, ale snaha o změnu výsledku tam samozřejmě byla,“ řekl domácí asistent trenéra Jan Žemlík.

„Manšafty se znají a těžko se mohou nějak překvapit. My jsme po poslední porážce doma měli za cíl v Novém Jičíně nedostat branku, což se nám povedlo. Někdy se stává, že je někdo lepší a prohraje, ale fotbal se hraje na branky, my dali tři, takže v tomto jsme byli lepší. Dnes to bylo, podle mě, celkem vyrovnané, ale my byli určitě produktivnější,“ radoval se ze zisku tří bodů Martin Rozhon.

Branky: 31. L. Myšinský, 59. a 82. Broulík, ŽK: Hejdušek, Žemlík, Bajer, Pražák – Čerňák, L. Myšinský, ČK: 51. Gelnar (Nový Jičín), rozhodčí: Vojkovský – Viščor, Adamec, diváci: 110.

Lískovec: Dittert - J. Myšinský, P. Maléř, Nováček, Holý - Papřok (64. Chlebek), Čerňák, Šrámek, Kořínek (85. Ursíni) - L. Myšinský (78. Vodička), Broulík. Trenér: Martin Rozhon.