Se svou bohatou kariérou se před samotným utkáním lískoveckých fotbalistů s Kubina Teamem loučil kapitán domácího Realu František Vodička.

Františku, dnes vlastně odehrajete své poslední utkání v dresu liskoveckého Realu. Jak na zdejší působení budete vzpomínat?

Vzpomínky na Lískovec mám úplně úžasné. Já jsem tady vlastně strávil nádherných deset let, ve kterých jsme třikrát postoupili. Navíc to bylo v kolektivu úžasných lidí v čele s Radkem Myškou. Ta vzpomínka na to tady všechno zkrátka zůstane hluboko v srdci.

Vybaví se vám nějaká chvíle, na kterou přeci jen budete vzpomínat nejraději?

Asi to bude ten první postup, kdy jsme šli z I. B třídy do I. A. To byly tehdy nervy, když jsme postup vlastně vybojovali až tři minuty před koncem zápasu. To proměnil penaltu Jarda Hél, na to se zkrátka nedá zapomenout.

Bude to tedy váš úplný konec s fotbalem, nebo ty kopačky na pověstný hřebík ještě nevěšíte?

Rád bych si ještě zahrál za naše béčko, které se teď od nové sezony zakládá.

Tím, že se loučíte s divizním áčkem, přichází samotný Lískovec o posledního domorodce v sestavě. Teď už tam vlastně žádný Lískovečák není….

Je to velká škoda, že zde nejsou ty možnosti, aby zdejší kluci mohli tak vysokou soutěž hrát. Uvidíme ale do budoucna, jak se to tady bude vyvíjet.

První sezonu v divizi zakončil Lískovec na devátém místě. Jak byste z vašeho pohledu hodnotil vystoupení nováčka ve čtvrté nejvyšší republikové soutěži?

Pozitivní bylo, že jsme se v divizi zachránili. S tím jsme vlastně do celé soutěže šli. Jenže nám se skvěle vydařil podzim, takže jsme v koutku duše doufali, že z toho může být konečné čtvrté nebo páté místo. Bohužel jsme jaro úplně zpackali, i proto hodnotím celou sezonu jako neúspěšnou.

Je krátce před utkáním. Cítíte v nohách nějaké chvění, nebo vás už nemůže na hřišti nic rozhodit?

Nohy se mi vyloženě neklepou, ale určité to chvění tam je. Myslím si, že když budu na to hřiště nastupovat, tak možná i nějaká ta slza ukápne. To nezastírám.

„Kádr teď projde výměnou,“ tvrdí před novou sezonou kouč divizního Lískovce Martin Šrámek

Fotbalisté Lískovce jsou po Třinci a Frýdku-Místku třetím nejvýše hrajícím zástupcem našeho okresu. V loňském roce se Lískovečtí stali vítězi krajského přeboru, čímž si vybojovali právo startu v divizi (čtvrtá nejvyšší soutěž v republice, pozn. red.).

Jejich premiérovou sezonu jsme zhodnotili s manažérem týmu, ale zároveň i s jeho hrajícím trenérem, Martinem Šrámkem (na snímku v bílém).

Premiérovou sezonu jste v divizní skupině zakončili na devátém místě. Jste s tímto dosaženým výsledkem spokojeni?

Je to takové napůl. Spokojeni jsme mohli být s tím, že již v polovině sezony jsme byli dá se říci zachráněni. Byli jsme průběžně třetí se ziskem osmadvaceti bodů, což bylo výborné. Jarní část sezony nám už ale podle našich představ vůbec nevyšla. Pro nás byly důležité hned první tři kola, a ty jsme bohužel prohráli. Poté se to s námi už táhlo po celý průběh jara. Mužstvo zkrátka nešlapalo tak, jak by mělo.

Vyvrcholením zpackaného jara byly vlastně tři poslední porážky. Zvláště ta vysoká v Havířově….

Přesně tak. Na jaře jsme ale měli také smůlu v tom, že jsme nehráli skoro vůbec v kompletním složení. V prvním jarním kole se zranil Zdeněk Holý. Když už se dával dohromady, tak se zase zranil Jirka Pešek, také Lukáš Myšinský nebyl zdravotně v pořádku. Směrem dopředu tak dostala naše sestava trhliny, ale my dělali neskutečné chyby v obraně, kdy jsme dostali spoustu branek.

Proslýchá se, že lískovecký kádr dozná v letním přestupním termínu velkou obměnu. Je to pravda?

Pravda to je, to nezastírám. Už před koncem sezony jsem říkal, že ta generační výměna musí přijít. My už před dvěma lety byli starším týmem, navíc spousta kluků už nemá čas tolik trénovat.

I proto jste se rozhodli v Lískovci založit rezervní tým?

Béčko už máme založené. Budou tam hrát naši bývalí fotbalisté, ale neříkám, že se v sestavě nemohou objevit ani ti mladí z divizního áčka. Beru ale v potaz, že iniciativa založit B tým vzešla od bývalých hráčů, kteří s fotbalem jen tak končit nehodlají. Zkrátka zakopat si bez tréninků v okresní soutěži.

Vy sám jste v oddíle v několika funkcích (manažér, hráč a trenér, pozn. red.). Jak se to dá vše skloubit dohromady?

Přiznám se, že je to hodně těžké. Lískovec je ale pořád menší klub, který nemá na to platit si profesionálního trenéra, kteří vesměs v těch divizních týmech působí. Zkrátka se snažíme vyhovět si v tom kolektivu, který se tady o vše stará.

Na jaře jste patřil společně s vaším kolegou z útoku Alešem Broulíkem k nejlepším střelcům družstva. Bude tato spolupráce fungovat i v novém soutěžním ročníku?

S Alešem jsme na novou sezonu už domluveni. Zatím u nás, co vím, nehodlá končit.

Máte již konkrétní jména, která by měla lískovecký tým v létě posílit?

Jména určitě mám, ale říkat je prozatím do médii nechci (smích)

TJ SOKOL LÍSKOVEC – Divize E

18. kolo Brumov – Lískovec 3:1 Šrámek

19. kolo Lískovec – Šumperk 0:2

20. kolo Baník OV B – Lískovec 4:0

21. kolo Val. Meziříčí – Lískovec 1:1 Broulík

22. kolo Lískovec – SFC Opava B 1:0 Šrámek

23. kolo Mohelnice – Lískovec 3:2 Broulík, Šrámek

24. kolo Lískovec – Petrovice 2:0 Broulík, Šrámek

17. kolo Lískovec – Orlová-Lutyně 0:1

25. kolo Dolní Benešov – Lískovec 2:1 Broulík

26. kolo Lískovec – Kravaře 4:3 Šrámek 3, Broulík

27. kolo Mikulovice – Lískovec 3:2 Pešek, L. Myšinský

28. kolo volno

29. kolo MFK Havířov – Lískovec 6:1 Šrámek

30. kolo Lískovec – Nový Jičín 0:2