Devětatřicetiletý Petr Literák strávil ve Frýdku-Místku téměř celou kariéru. Jenže poté, co se Valcíři přestěhovali do Vratimova, zkušený stoper zamířil do divizního Frýdlantu nad Ostravicí, kde před lety začal psát svůj fotbalový životopis. „Když hrajete celou kariéru ve Frýdku-Místku, tak se vám nechce na závěr kariéry stěhovat do Vratimova,” uvedl Literák.

Ve Frýdku-Místku, tedy teď už Vratimově, si ale všeho, co pro ně Literák udělal, nesmírně váží, a tak mu na sobotu přichystali velkou rozlučku. Ta proběhne na hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí a odstartuje už ve 14 hodin zápasem přípravek. O hodinu později pak nastoupí nový tým Vratimova proti mužstvu Petra Literáka. Akci bude navíc doprovázet zajímavý program pro celou rodinu.

Na „Fitusovu” rozlučku dorazí řada zajímavých jmen a v akci se představí například Adam Varadi, Martin Šrámek, Michal Hubník nebo Tomáš Ostrák. „Rozlučka asi bude velká, jen bych upřesnil, že to bude rozlučka pouze s frýdecko-místeckým dresem, protože si myslím, když jej vidím, že bude hrát ještě dlouho a hlavně dobře. Smekám před jeho vůlí a fyzičkou. Držím mu palce, ať se mu zranění vyhýbají. Je to fajn chlap,” uvedl o Literákovi Radim Wozniak, který si na rozlučce také zahraje.

„Velice si vážíme toho, co pro náš klub Fitus udělal. Je to skvělý hráč, ale také úžasný člověk do kabiny. Dokázal vychovat řadu mladých hráčů, kteří se od něj učili a rostli vedle něj. Jsme rádi, že se s ním teď můžeme rozloučit a poděkovat mu,” prohlásil na Literákovu adresu sportovní ředitel vratimovského týmu Daniel Černaj.