„I v mém pokročilém věku si stále ještě chodím zahrát druhou nejnižší soutěž za tým Vrchteplé,“ prozradil Marián Lovíšek. „Před dvěmi léty jsem slavil šedesátku, tak jsem k nám na Slovensko pozval mé kamarády z Válcoven, abychom si proti sobě zahráli a také zavzpomínali. Uvažuji, že letos se svou aktivní kariérou už skončím, tak snad kluci za mnou opět dorazí,“ přeje si vytáhlý obránce s knírkem pod nosem. Redaktor Deníku si s rodákem ze Slovenska krátce popovídal při víkendovém turnaji bývalých fotbalistů nad 50 let, který se uskutečnil ve Frýdku-Místku.

Sledujete ještě podrobně výsledky vašeho bývalého působiště?

Abych řekl pravdu, tak výsledky Válcoven už podrobněji nesleduji. Spíše mě zajímá česká první liga. Ale přehled mám, jelikož jsem stále ve spojení s Jožkou Marchevským, který mi o Válcovnách vždy něco povypráví.

Co říkáte takovýmto fotbalovým setkáním?

Já jsem vždy velmi potěšen, když mi kamarádi Jirka Vejmelka či Ivan Kopecký zavolají a já můžu za nimi dorazit. Z Povážské Bystrice to mám hodinku cesty, tak vždy sednu do auta a přijedu si zahrát. Strašně si pak vážím lidí, kteří nezapomínají na ty časy, kdy jsme tu psali určitou část frýdecko-místecké historie. Hodně si přeji, aby zdejším hráčům a funkcionářům se podařilo postoupit třeba i do té české nejvyšší soutěže.

Jak jste v létě prožíval historickou účast slovenské reprezentace na světovém šampionátu v Jihoafrické republice?

Byl jsem velmi rád, že se to Slovákům podařilo a na šampionát se probojovali. Já mám ale manželku shodou okolností Češku, takže jsem v kvalifikaci fandil i vám (smích). Slovenský tým má štěstí na trenéra, který kolem sebe posbíral dobré fotbalisty. Já jen doufám, že i v další kvalifikaci se naši neztratí.

Do Frýdku-Místku jste dorazil na otočku nebo se se svými spoluhráči na chvíli zdržíte?

Dorazil jsem opravdu jen na otočku. Ve Vrchteplé jsem vlastně i trenérem a já na dnešek klukům naordinoval začátek zimní přípravy. Jak tu turnaj skončí, musím rychle jet za nimi. Od půl sedmé jsem je pozval na umělou trávu v Bystrici.