„Co jsem se díval na jejich výsledky z předešlé sezony, tak tam to bylo něco podobného. Většinu bodů získávali kluci z venkovních zápasů. To ale chceme letos změnit. Chceme získávat co nejvíce bodů před vlastními fanoušky a venku hrát tak, abychom si vždy něco dovezli," přeje si zimní posila z ligového Slovácka Lukáš Kubáň.

Co tedy změnit, abyste v domácím prostředí začali naplno bodovat pravidelně?

Já jsem tady ještě krátce, abych to mohl nějak hodnotit. Určitě musíme hrát dobře zezadu a neinkasovat.

Co pro vás znamenal přechod z první do druhé nejvyšší soutěže?

Druhá liga je podle mě o větší dřině. Je tu spousta běhání, hodně osobních soubojů. Jinak moc velký rozdíl mezi těmito soutěžemi až tak nevidím.

Jak to bylo s vaším angažmá v Polsku, kde jste měl v zimě zakotvit?

Ač jsem ve Slovácku prodloužil smlouvu o další roky, tak se mnou za pár dní zametli takovým způsobem, že jsem se musel poohlídnout po jiném angažmá. Než hrát třetí ligu s mladými kluky, tak jsem chtěl jít určitě výše. V Polsku jsem byl na zkoušce dlouho, vím, že o mě měli zájem, ale byl to tým, který hráče nekupuje na přestup. A to se zase nelíbilo Slovácku. Asi to vše na téhle bázi pak ztroskotalo.

Vy jste přišel na Slovácko z Frýdku-Místku, z něj se vám nikdo neozval?

S někým jsem v kontaktu byl, ale nebylo to nic konkrétního. Spíš jsme se přátelsky o možnosti pobavili, nic víc.

A co dál? V Třinci máte hostování pouze do konce letošní sezony…

Jsem tady do konce června a pak bych se měl vrátit zpět do Slovácka. Já už ale teď říkám, že se tam vrátit nechci. Buď tedy budu pokračovat dále v Třinci, nebo si budu muset hledat něco jiného.