Lukáš Palko
Narozen: 17. květen 1990
Post: levý obránce
Kariéra: TJ Háje, SK Slavia Praha, 1. FC Slovácko, SC Kriens, MFK Frýdek-Místek

„Odtamtud jsem pak v sedmi letech přešel do Slavie Praha, kde jsem vydržel čtrnáct let. Následovalo půlroční hostování ve Slovácku a naposledy jsem působil jednu sezonu ve Švýcarsku.

Takže jste rodilý Pražák? Ještě, že jste Slávista a ne Sparťan…
Zatím jsou lidi v pohodě (smích). Ale ne, nebojím se toho. Vím, že určitá nevraživost mezi Ostravou a Prahou je, ale já to takhle neberu. I když, kdybych byl Sparťan, asi bych to tu měl horší.

Přeci jen nebývá zvykem, aby se ve Stovkách objevovali hráči z Prahy. Jak vlastně došlo k vašemu angažmá ve Frýdku-Místku?
Vše vzniklo přes mého manažera. Po ukončení mého angažmá ve švýcarském Kriensu jsem se stal vlastně volným hráčem a tak mě nabídl Frýdku. V listopadu jsem přijel do Frýdku-Místku na zkoušku. Odehráli jsme zde tři přípravné zápasy. Už tehdy jsme se s trenérem Duhanem domluvili, že by mě rád vyzkoušel i v zimní přípravě. To, že jsem nakonec uspěl, mě samozřejmě potěšilo. Jsem rád, že můžu na jaře hrát za druholigový Frýdek-Místek.

Šel jste do velké neznámé, nebo jste si nějaké informace o Frýdku předem zjišťoval?
Vím, že se jedná o nováčka druhé ligy. Ale já, i když jsem hrál ve Švýcarsku, tak jsem podrobně naše soutěže sledoval. Frýdečtí měli fantastický nástup do soutěže, navíc mají fantastické fanoušky, kteří chodí na domácí zápasy v hojném počtu. Já se už fakt těším.

Na zahájení ligy nebo na místní fanoušky?
Určitě na obojí. Fotbal se bez lidí hrát nedá.

Nejvíce posil přišlo v zimním přestupním období na pozici obránce. Nebojíte se zdejší velké konkurence?
Mě je jasné, že hrát chce určitě každý. Na každém tréninku je cítit, že je zde obrovská konkurence. Každý trénuje naplno a chce trenérovi dokázat, že do základní sestavy patří právě on. O to se budu samozřejmě snažit i já, ale tohle je zkrátka fotbal.

Co od jarní části sezony očekáváte?
Našim cílem bude skončit co nejvýše. Půjde o to, jak nám vyjdou úvodní zápasy. Kdyby se v nich podařilo udělat body, posuneme se do klidného středu tabulky a budeme moci hrát uvolněněji. Co jsem měl ale možnost poznat, tak tady je kádr natolik silný, že by se o sestup na jaře prát neměl.

V Břeclavi panuje proměnlivé počasí, kdy je místy dobře, jindy zase prší. To doma ve Stovkách mají nyní problém s odklízením sněhu…
Ještě, že jsme tady. Přiznám se, že já sníh moc v oblibě nemám. Pro nás všechny je příprava tady na jihu super, protože můžeme hrát zápasy na přírodní trávě, což v minulých letech během února ani nebylo možné. Určitě vítám, že nejsou teploty pod nulou a navíc zde není ani sníh.