Je těsně po utkání, co na něj říkáte?

Je to samozřejmě špatné. Vůbec mě nenapadlo, že nakonec ta má šance z úvodu utkání bude znamenat naše trápení v celém zápase. Bohužel jsme zase nevstřelili gól, ale na druhou stranu jsme ani gól nedostali. Doma se však musí vyhrávat. Vše sice začíná od útočníků, ale na konečné hře má podíl celé mužstvo. Pokud nedostaneme dopředu solidní míč, tak z ničeho tu branku taky nevstřelíme.

Když se vrátíme k vaší zmiňované šanci, co se dalo udělat lépe, aby z toho nakonec branka byla?

Snažil jsem se mířit na zadní tyč, bohužel to šlo snad metr nebo půlmetr vedle. Možná jsem měl zachovat více klidu. Nechci říkat, že to přišlo strašně brzo, na hřišti musíte být na vše připravený. Chtělo to asi více zaměřit.

Jste typem útočníka, který si umí míče před soupeřem pokrýt. Dokonce jste pro mužstvo připravil i několik standardních situací. Přesto, proč jste se v závěru utkání uchýlili k pouhému nakopávání míčů směrem dopředu? Nebylo jistější soupeře přehrát rychlou kombinační hrou po zemi?

Řeknu vám to takhle. Vše vycházelo z toho, že jsme v zápase nevedli. Je to jasné pravidlo, že když tým vede 1:0 nebo 2:0, tak si kluci pak v situaci jeden na jednoho více věří. Frýdek má v kádru spoustu mladých kluků, kteří si za stavu 0:0 vlastně nedovolí nějakou tu kličku. Pak je problém i v útočné fázi si s někým konstruktivně nahrát či narazit. I proto se to v závěru hrálo vrchem. Je mi ale jasné, že by možná bylo lepší to zkoušet přes kraje s centry do šestnáctky, ale sám jste viděl, že nám to dnes vůbec nešlo.

V odvetách jste v podstatě nevstřelili ve čtvrtém utkání v řadě branku. Kromě střeleckého trápení se k tomu přidalo dnes i to herní…

To je stará pravda. Když mužstvo dvakrát za sebou prohraje a pak hraje dohrávku doma, tak je pod takovým tlakem, že zkrátka musí. Nikdo si to nahlas nepřipustí, ale je to tak. V hlavě to máme každý a zvlášť teď, když se nám střelecky nedaří. Chce to ale nějak prorvat, jak se říká, dát tam nějakou tu šmudlu, aby se mužstvo chytilo. Kdybychom Slovácko porazili, tak by nás to třeba nastartovalo. Bezbranková remíza nic neřeší.

Nyní na vás čeká nováček z Blanska. Jak těžké to bude utkání?

Teď je pro nás každé utkání těžké, ale to se musí zvládnout. V Brně jsme i proti ligové přesile hráli celkem slušně. Zápas proti Baníku byl podle mě velice smůlovatý, protože jsme na hřišti byli minimálně rovnocenni ne-li lepší. Prohráli jsme smolným gólem.