Hrálo se s týmem, který je sice na konci třetiligové tabulky, ale i tak se nedalo očekávat, že Sigmu přejedete tříbrankovým rozdílem…

To je jasné a myslím si, že to lidé dnes sami viděli. My jsme věděli, že k nám přijede velice kvalitní mužstvo a tím Sigma rozhodně je. Já je viděl v minulém kole, kdy hráli s Kroměříží 0:0 a to zahodili snad šest brankových příležitostí. Ten zápas měli určitě v pohodě zvládnout. My doma bohužel stav 0:0 neuhrajeme a vždy dostaneme z nějaké akce gól. Potom už nedokážeme na nepříznivý stav zareagovat, nedaří se nám a máme i kopec smůly. Asi jsme urazili to štěstí nebo fotbalové umění. Nám chybí i ta buldočí síla, která by ten míč do branky zkrátka donesla. V závěru jsme hráli už vabank na dva obránce, i proto je jasné, že soupeř si vypracovával brejkové situace.

Máte za sebou sérii čtyř domácích zápasů ve kterých jste chtěli maximálně bodovat. Podařilo se ale porazit pouze poslední Slavičín. V čem vidíte největší příčiny neúspěchu?

Když to vezmu popořadě, tak v tom prvním utkání jsme snad třicet minut měli míč na nohou, ale nakonec jsme si dali vlastní gól. Od té třicáté minuty jsme už soupeři umožnili aby tady vyhrál. Ten zápas nebyl moc kvalitní. Druhý zápas se Slavičínem jsme nakonec zvládli, i když tam z naší strany kvalita moc nebyla. Třetí utkání mě moc mrzí, protože jsme jej odehráli tak hrozně, že bych se chtěl našim fanouškům za takový výkon omluvit. Takhle se doma hrát vůbec nedá a prohráli jsme zcela zaslouženě. Proti Sigmě jsme věděli, že to bude těžký zápas, ale přiznám se, že z té čtyřzápasové série jsem chtěl devět bodů.

Teď už jsou hráči v křeči. Jak z té šlamastyky nyní ven?

Bude to těžké. Navíc jsme přišli o vyloučeného Macečka, který bude chybět. Musíme spoléhat na to, že se do sestavy vrátí marodi. Petr Soukup už dnes na chvíli nastoupil, měl by se brzy zapojit i David Fromelius. Nezbývá nám nic jiného, než to zlomit utkáním venku. Věřím, že pokud se zranění hráči zapojí co nejdříve, tak se naše hra opět zvedne. Musíme dát hlavu navrch a soutěž slušně dohrát.

Vzpomenul jste útočníka Macečka. Pro mnohé bylo jeho zařazení do základní sestavy překvapením. Proč jste se tak rozhodl?

Tak odpověď je jednoznačná. Když se podíváte na tu naší produktivitu, kdy si naši tři útočníci nevytvoří žádné šance, tak jsme prostě vrátili Karla zpátky do sestavy. Byl to logický krok.

S tou produktivitou máte naprostou pravdu, vždyť jste ve čtyřech domácích zápasech vstřelili pouhé dvě branky…

Vše také souvisí s tím, že nemáme k dispozici tři útočníky. A ty teď zkrátka nemáme. To se musí někde projevit. Ale na tohle se vymlouvat nechci. Je to fakt a s tím my se musíme vyrovnat.

Prohrálo se potřetí před domácím publikem. Začínáte cítit větší tlak na svou osobu?

Ten je vždy, zvláště, když se neuspěje na vlastním hřišti.

Co očekáváte od dalšího utkání, které odehrajete v Líšni?

Ještě se na toho soupeře chystám. Půjde opět o kvalitní celek, který má ve svém středu dobré fotbalisty. Musíme zápas odehrát co nejlépe a pokusit se ztracené body získat zpět.