Jelikož výkon obou jeho funkcí, manažer a zároveň i hlavní trenér, je časově dosti náročné, převezme některé jeho úkoly sekretář druholigových mužů Jakub Kafka.

Jak informuje třinecký klub v tiskové zprávě, chtěl Kula původně přivést k týmu nového trenéra, který by vedl mužstvo v jarní části. Po zvážení všech možností nakonec vedení klubu dospělo k závěru, že by tým měl nadále vést jako hlavní trenér Karel Kula. „Tato varianta se nám jevila v současné době vůbec jako nejlepší řešení. Pan Kula zná hráče velmi dobře a pod jeho vedením se na podzim hra celého týmu zlepšila a zatraktivnila. Pokud by přišel nový trenér, tak by opět zkoušel další hráče, nový systém, a to by v současné době nebylo to nejlepší. Současný kádr má na to, aby mohl hrát klidný střed tabulky," píše se ve zprávě dozorčí rady FK Fotbal Třinec. „Našim úkolem bude pokračovat ve výkonech z konce podzimu a už od prvního tréninku a přípravného utkání nesmíme nic podcenit. Současný kádr bychom chtěli vhodně doplnit o zkušeného středního obránce, levého obránce a dva útočníky, pokud nám to finanční situace umožní," nechal se slyšet Karel Kula.

Třinec zahájil přípravu individuálními tréninky již v půli prosince. „Volno budou mít hráči pouze o Vánocích a na Nový rok. Zimní přípravu pak zahájíme z kraje ledna, tak, aby hráči byli šestého ledna kondičně připraveni, jelikož nás čekají náročné zápasy zimního Tipsport Cupu," dodal ještě Kula.