Předvánoční změny na trenérských postech v ligových týmech se částečně dotkly také druholigového Frýdku-Místku. Tam dosud svou funkci sportovního manažera, ale také i asistenta trenéra A týmu a trenéra brankářů vykonával jednačtyřicetiletý bývalý gólman Marek Čech. Ten krátce před vánočními svátky neodolal lákavé nabídce nového kouče libereckého Slovanu Davida Holoubka. Čech se bude v Liberci, za který odehrál 58 ligových utkání, věnovat rovněž brankářům.

"Marka jsem oslovil a popravdě jsem moc nedoufal, že se mi podaří ho přivést. Až později jsem se dozvěděl, že v Liberci dlouhodobě žije. Věděl jsem, že tu chytal, ale že ho má nabídka přivede vlastně domů jsem netušil. Poznali jsme se na Spartě a opět je to hodně o charakteru. Stejně jako oba své asistenty, tak i Marka považuji za charakterově skvělého člověka. Myslím, že vytvoříme dobrý a fungující tým," řekl na webových stránkách libereckého celku jeho nový kouč David Holoubek. Ten si kromě Čecha přivedl na sever ještě Miroslava Holeňáka a Jiřího Jarošíka, kteří jsou rovněž minulostí k Liberci spjatí.

Valcíři tak budou muset na sklonku roku za Čecha rychle hledat náhradu. "Vše se odehrálo moc rychle, věřím, že po Vánocích budeme k celé situaci moudřejší," řekl sportovní ředitel frýdecko-místeckého klubu Marián Krištof. Frýdečtí fotbalisté zahájí přípravu na jarní odvetnou část FNL v pondělí 8. ledna.